مدیر تیم های ملی فوتبال جانبازان و معلولین:

ورزشکاران برتر مسابقات قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی دعوت می شوند/ ایران در گروه B رقابت های جام جهانی اسپانیا قرار گرفت

مهدوی گفت: با دعوت از ورزشکاران برتر مسابقات قهرمانی کشور فوتبال ۷ نفره به اردوی تیم ملی دعوت آماده جام جهانی اسپانیا خواهیم شد.

نقی مهدوی مدیر تیم های ملی فوتبال جانبازان و معلولین در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون بیان کرد: هدف اصلی ما از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور انتخاب بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی برای رقابت های جام جهانی اسپانیا بود. جام جهانی اسپانیا در شهر سویا با حضور ۱۶ تیم برتر جهان، تیرماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری رقابت های قهرمانی کشور ادامه داد: پیش از آغاز مسابقات، کلاسبندی های بازیکنان بر اساس جدیدترین قوانین توسط دکتر برجسته  و دکتر سخنگویی انجام شد و ۱۱ تیم جواز حضور در این دوره از مسابقات قهرمانی کشور را دریافت کردند و تیم ها در قالب ۲ گروه چهار تیمی و یک گروه ۳ تیمی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مدیر فنی مسابقات قهرمانی کشور فوتبال هفت نفره افزود: در مرحله مقدماتی ۱۵ دیدار انجام شد و در نهایت ۸ تیم، راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند و پس از برگزاری ۴ دیدار، تیم های مازندران، کرمانشاه، کرمان و مرکزی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند تا وضعیت تیم های فینالیست مشخص شود.

مهدوی عنوان کرد: در پایان این مسابقات تیم کرمانشاه توانست در جایگاه نخست قرار گیرد، تیم کرمان دوم شد و تیم های مازندران و مرکزی به ترتیب در رده های سوم و چهارم ایستادند.

مدیر تیم های ملی فوتبال جانبازان و معلولین در مورد اردوهای تیم ملی فوتبال هفت نفره اظهار داشت: ۲۰ بازیکن به غیر از ملی پوشانی که در مسابقات آسیایی کیش حضور داشتند به اولین اردو دعوت می شوند و در ادامه ۹ نفر از بازیکنانی که در مسابقات کیش بودند و کلاسبندی آنها تایید شد به اردو اضافه خواهند شد.

مهدوی ادامه داد: در نهایت پس از برگزاری اردوهای مختلف ترکیب تیم ملی را با ۱۴ بازیکن نهایی می کنیم و در تیرماه راهی مسابقات جام جهانی خواهیم شد که البته سعی داریم ترکیب تیم ملی مجموعی از بازیکنان جوان و با تجربه ها باشد.

وی تصریح کرد: نفراتی که در ترکیب نهایی تیم ملی قرار نگیرند از حضور آنها در تیم ب استفاده خواهیم کرد تا روند پشتوانه سازی برای تیم ملی اصلی هم انجام شود.

مدیر تیم های ملی فوتبال جانبازان و معلولین درباره گروه بندی تیم ملی ایران در جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال هفت نفره کشورمان در گروه B مسابقات با تیم های ایرلند، فنلاند و آمریکا هم گروه است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *