رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین:

ورزش پارالمپیکی ایران با تفکر بسیجی گره خورده است

اسبقیان گفت: حضور جانبازان و ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس در ورزش موجب گره خوردن تفکر بسیجی با ورزش‌های پارالمپیکی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از پایگاه خبری وزارت و جوانان، اسبقیان با بیان اینکه بحث فرهنگی در کنار ورزش می‌تواند در نهایت به تفکر پهلوانی و تعالی در ورزش ختم شود، بیان کرد: ورزشکاران پارالمپیکی ایران در توکیو با رفتارهای معرفتی و بسیجی‌وار خود توانستند افتخاراتی زیادی کسب کنند. به پاس این افتخارات ما در هفته بسیج تقدیری از این ورزشکاران به عمل آوردیم تا قدردان زحمات این عزیزان باشیم.

وی ادامه داد: البته قهرمانان ملی ما پیش از این مورد تفقد رهبر معظم انقلاب قرار گرفته بودند و رئیس جمهوری نیز به صورت ویژه از آنان تقدیر به عمل آورد. امیدوارم اینگونه مراسم‌ها به انگیزه‌ای برای ورزشکاران تبدیل شود تا بتوانند در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و پارالمپیک پاریس بیش از پیش افتخارآفرین باشند.

رئیس فدراسیون با اشاره به شکل‌گیری ورزش پارالمپیک ایران با حضور رزمندگان و جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: حضور ایثارگران در ورزش و افتخاراتی که آنان در ادوار گذشته پارالمپیک کسب کردند موجب شد تا ایران در ورزش‌های پارالمپیکی در سطح جهان شناخته شده باشد. هر چند که اکنون شمار آنان در بخش قهرمانی کم شده اما حضور آنان در بخش قهرمانی و مدیریتی موجب شد تا ورزش پارالمپیکی ایران با تفکر بسیجی گره بخورد. برای حفظ و تقویت این تفکر در ورزش، بخش فرهنگی در استان‌ها و اردوهای تیم ملی فعال و ما در پارالمپیک توکیو نتیجه آن را به صورت ملموس ملاحظه کردیم.

اسبقیان ادامه داد: ادای احترام اعضای تیم والیبال نشسته به مادر شهید بابایی، تقدیم مدال به شهدا، سجده بعد از موفقیت‌ها و بوسه بر پرچم ایران از مهمترین رفتارهای فرهنگی ورزشکاران ما در توکیو بود. این کارها باید با قدرت استمرار داشته باشد تا از طریق آوردگاه ورزش فرهنگ ایرانی – اسلامی را به جهانیان معرفی شود.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در صد روز نخست کار خود گفت: در حوزه ورزش پارالمپیکی اقدامات بسیار مهمی انجام شد که مهمترین آن پرداخت پاداش مدال‌آوران در کمترین زمان و دستور برای اصلاح لایحه استخدام قهرمانان ملی ما بود. این اقدامات کارهای بسیار ارزشمندی است که در دولتِ پیگیر انجام شد و این خود موجب انگیزه برای ورزشکاران در تورنمنت‌های آینده می‌شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *