ساوه شمشکی:

پارااسکی در سال ۹۷ جهش خوبی داشت/ در سال جدید برای ورزش جانبازان و معلولین آرزوی موفقیت دارم

رئیس انجمن پارااسکی گفت: در سال گذشته توسعه رشته پارااسکی جهش خوبی داشت.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن پارااسکی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: در سال گذشته با حمایت مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک رشته توسعه رشته پارااسکی جهش خوبی داشت و در آبان ماه سال ۹۷ برای اولین بار توانستیم در مسابقات جام جهانی آلپاین و اسنوبرد شرکت کنیم و تیم ملی ایران برای حضور در این رقابت ها کشور امارات سفر کرد و ورزشکاران ما نتایج خوبی را کسب کردند.

وی ادامه داد: در سالی که گذشت توانستیم مسابقات بین المللی پارااسکی را در ماده های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی در پیست دیزین و امام زاده هاشم با حضور ۴ کشور دیگر برگزار کنیم و همچنین رنکینگ ورزشکاران ما در IPC به ثبت رسید.

شمشکی افزود: خوشبختانه در سالی که گذشته شاهد رشد ۵۰ درصدی در تعداد ورزشکاران بودیم و همچنین تعداد بانوان نیز نسبت به سال ها قبل افزایش پیدا کرد و امیدوارم این روند رشد ادامه داشته باشد و تعداد ملی پوشان ما روز به روز بیشتر شود.

رئیس انجمن پارااسکی عنوان کرد: در سال ۲۰۲۱ رقابت های قهرمانی جهان برگزار می شود که در این مسابقات سهمیه پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ نیز توزیع خواهد شد و تمام هدف ما موفقیت تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان است تا بتوانیم سهمیه بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۸ در پارالمپیک کسب کنیم.

 وی در ادامه بیان کرد: تلاش می کنیم که در سال جدید تیم ملی در اردوهای آمادگی حضور پیدا کند و همچنین در رقابت های برون مرزی نیز شرکت کند تا ملی پوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان آماده شوند. همچنین امسال در نظر داریم با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون جانبازان و معلولین برنامه استعدادیابی را در ۳ ماده آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی برای جذب ورزشکاران زیر ۲۳ سال برگزار کنیم تا پشتوانه سازی برای تیم ملی انجام شود و استعدادهای بیشتری در تیم ملی حضور داشته باشند.

شمشکی اظهار داشت: با توجه به اینکه انجمن پارااسکی در فدراسیون نابینایان و کم بینایان نیز کار خود را آغاز کرده است تمام هدف ما این است که سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۲ را در هر دو گروه کسب کنیم و با تعداد زیادی از ملی پوشان راهی این رقابت ها شویم.

رئیس انجمن پارااسکی گفت: در سال جدید برای جامعه ورزش ایران به خصوص خانواده بزرگ ورزش جانبازان و معلولین آرزوی موفقیت و بهروزی دارم و امیدوارم که ملی پوشان کشورمان در مسابقات مختلف بتوانند روی سکوی قهرمانی قرار بگیرند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *