سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی 2019- کیش؛

پاراتکواندوکاران ایران قهرمان شدند/ پیام خانلرخانی بهترین مربی مسابقات شد

پاراتکواندوکاران کشورمان توانستند عنوان قهرمانی سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ کیش را از آن خود کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین؛ سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ با حضور تیم های ملی ایران، ازبکستان، اوکراین، روسیه و هند در جزیره کیش، امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه برگزار شد و پاراتکواندوکاران کشورمان توانستند با کسب ۸ مدال طلا و ۵ نقره و ۷۱ امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کنند.

رقابت‌های پاراتکواندو در گروه مردان در اوزان ۶۱- ، ۷۵- و ۷۵+ کیلوگرم در مجموعه ورزشی المپیک و در گروه زنان در اوزان ۴۹- ، ۵۸- و ۵۸+ کیلوگرم در سالن ورزشی خلیج فارس پیگیری شد.

در این رقابت ها پس از تیم پاراتکواندو کشورمان، تیم اوکراین با ۴ طلا، ۲ نقره، ۲ برنز و ۳۶ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم روسیه با یک طلا، یک برنز و ۸ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. ازبکستان با یک طلا و ۷ امتیاز و هند با یک نقره و ۳ برنز و ۶ امتیاز به ترتیب در مکان های چهارم و پنجم ایستادند.

مدال آوران در بخش بانوان:

وزن ۵۸- کیلوگرم (K41):
مقام اول: سیده مهتاب نبوی (ایران)

وزن ۴۹- کیلوگرم (K43):
مقام اول: ویکتوریا مارچوک (اوکراین)
مقام دوم: آرونا (هند)

وزن ۵۸- کیلوگرم (K44):
مقام اول: اوکسانا پارانیکا (اوکراین)
مقام دوم: سیده مهتاب نبوی (ایران)

وزن ۵۸- کیلوگرم (K43):
مقام اول: یولیا لیپتسکا (اوکراین)

وزن ۴۹- کیلوگرم (K44):
مقام اول: آنا پودبشیکا (روسیه)

وزن ۵۸+ کیلوگرم (K44):
مقام اول: گولجونوی نایموا (ازبکستان)
مقام دوم: یولیا لیپتسکا (اوکراین)
مقام سوم: ونا آرورا (هند)

مدال آوران در بخش مردان:

وزن ۶۱- کیلوگرم (K42):
مقام اول: سعید صادقیان‌پور (ایران)
مقام دوم: آنتون لیپوی (اوکراین)
مقام سوم: کورمیت سنگ (هند) – یامونا کومار پاسوان (هند)

وزن ۷۵- کیلوگرم (K42):
مقام اول: محمدرضا شعبانی (ایران)
مقام دوم: مهدی کردلو (ایران)

وزن ۷۵+ کیلوگرم (K42):
مقام اول: احمد نریمانی (ایران)

وزن ۷۵- کیلوگرم (K43):
مقام اول: آنتون شوست (اوکراین)

وزن ۷۵+ کیلوگرم (K43):
مقام اول: مهدی بهرامی‌آذر (ایران)
مقام دوم: احمد نریمانی (ایران)

وزن ۶۱- کیلوگرم (K44):
مقام اول: سجاد جوانبخت (ایران)

وزن ۷۵- کیلوگرم (K44):
مقام اول: مهدی پوررهنما (ایران)
مقام دوم: محمود جعفرزاده (ایران)
مقام سوم: رومن ایوانیوک (اوکراین) – آنتون شوست (اوکراین)

وزن ۷۵+ کیلوگرم (K44):
مقام اول: اصغر عزیزی (ایران)
مقام دوم: حامد حق‌شناس (ایران)
مقام سوم: علی سخاب رمضانوف (روسیه)

در پایان مسابقات برترین ها به شرح ذیل معرفی شدند:
کاپ اخلاق:  تیم هند
بهترین سرپرست: ویکتوریا کولشوا (اوکراین)
بهترین مربی: پیام خانلرخانی (ایران)
بهترین بازیکن: اصغر عزیزی (ایران)
بهترین داور: ابوالفضل خدایی (ایران) – مینگ شن (چین) – سون می پارک (کره‌جنوبی) – شیوانی آگاراوال (هند)

گفتنی است این رقابت‌ها G2 بوده و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *