میرشفیعی: ملی‌پوشان در منزل تمرین می‌کنند

پارا وزنه‌برداری عملکرد موفقی در سال ۹۸ داشت/ سبزه نشانه حیات و زندگی است

سیدمحمدرضا میرشفیعی درباره برنامه‌ها و اهداف انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین توضیحاتی داد.

سرپرست انجمن پارا وزنه برداری در گفتگو با وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: در سال گذشته، ششمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور مردان تحت نظارت IPC را برگزار کردیم. رکورد ورزشکاران در کمیته‌ی بین‌المللی پارالمپیک ثبت شد. همچنین برای نخستین بار مسابقات بانوان در ایران برگزار شد که با استقبال گسترده‌‌ی استان‌ها همراه بود و بانوان پارا وزنه‌بردار توانستند برای اولین بار در مسابقاتی با کیفیت بالا حاضر شوند.

بانوان در اجرای مسابقات عملکرد خوبی داشتند

وی ادامه داد: پیش از رقابت‌های بانوان، دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری برای این گروه برگزار شد و خوشبختانه بانوان توانستند در اجرای مسابقات نیز عملکرد خوبی داشته باشند.

میرشفیعی افزود: انجمن به لحاظ برگزاری این رقابت‌ها و حضور موفق ملی‌پوشان در قزاقستان، عملکرد خوبی داشت که حاصل تلاش و برنامه‌ریزی کادر قبلی و جدید انجمن بود.‌

وی تاکید کرد: از بابک محمدی، رئیس سابق انجمن سپاسگزارم و امیدوارم که باز هم بتوانیم از حضور او و تجربیاتش استفاده کنیم.‌

درگذشت سیامند رحمان شوک بزرگی بود

سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری عنوان کرد: متاسفانه فقدان سیامند رحمان باعث شد که شیرینی این موفقیت‌ها تلخ شود. من رحمان را از زمانی که وارد رده جوانان تیم ملی شد، می‌شناختم. در مسابقات مالزی سال ۲۰۱۰ همراه او بودم. درگذشت او شوک بزرگی برای ما بود. هنوز هم باورم نمی‌شود که این پهلوان را از دست دادیم. سال‌ها طول می‌کشد تا کسی مانند او در ورزش و اخلاق پیدا شود.

میرشفیعی در خصوص سهمیه دسته‌ی فوق سنگین ایران در توکیو تصریح کرد: باتوجه به اینکه سهمیه‌های پارالمپیک در این رشته به شخص داده نمی‌شود و برای NPC کشورها است، در دسته وزنی سیامند، همچنان ایران سهمیه دارد و منصور پورمیرزایی می‌تواند به جای او روی تخته برود.

گام چهارم باقی مانده است‌

سرپرست انجمن درباره وضعیت تیم ملی اظهار کرد: برای حضور در پارالمپیک توکیو، چهار گام برای ملی پوشان پیش‌بینی شده بود. پیش از این، تیم ملی کشورمان در رقابت‌های جهانی مکزیک، پاراآسیایی جاکارتا و آسیا، اقیانوسیه ژاپن شرکت کرده و قرار بود برای گام چهارم در مسابقات امارات حاضر شود اما برگزاری این رویداد به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد. رقابت‌های ۲۰۲۰ هم با یک‌سال تاخیر برگزار می‌شود و ما بعد از رفع بیماری کرونا، منتظر تصمیم IPC در این راستا هستیم.

ملی‌پوشان در منزل تمرین می‌کنند

میرشفیعی بیان کرد: شیوع این بیماری علاوه بر لغو مسابقات، باعث شد تا اردوهای تیم ملی نیز برگزار نشود و در حال حاضر ملی‌پوشان در منازل و با دریافت برنامه از کادر فنی، تمرینات خود را ادامه می‌دهند تا آمادگی جسمانی آنها حفظ شود.

از سال ۱۳۶۹ با پارا وزنه‌برداری آشنا شدم

میرشفیعی با بیان این مطلب که از سال ۱۳۶۹ در رده جوانان کار خود را به عنوان ورزشکار در پارا وزنه برداری آغاز کرده است، گفت: در دسته وزنی ۶۷.۵ کیلوگرم فعالیت می کردم و در رقابت‌های قهرمانی کشور سال ۱۳۷۲ در شیراز و رده جوانان مدال طلا ‌کسب کردم.

وی ادامه داد: به دلیل علاقه‌ای که به این رشته داشتم پس از مدتی وارد عرصه داوری شدم. مدرک بین المللی آن و مدرک مربیگری درجه یک را گرفتم و در سال‌های مختلف به عنوان مربی همراه تیم ملی جوانان و بزرگسالان حضور داشتم. پس از آن نیز در این سال‌ها به عنوان دبیر یا سرپرست انجمن فعالیت می‌کردم.

وزنه‌برداری به تیراندازی‌ام لطمه نمی‌زند

ملی‌پوش پاراتیراندازی عنوان کرد: مسئولیت در انجمن پاراوزنه برداری به حضورم در تیم ملی تیراندازی لطمه‌ای وارد نمی‌کند و در هر دو تلاش می‌کنم که عملکرد خوبی داشته باشم.

وی تصریح کرد: با تیراندازی بیگانه نبودم و قبل از حضورم در تیم ملی، به صورت تفریحی در برخی مسابقات استانی شرکت می‌کردم و پس از اینکه در مسابقات آزاد توانستم رکورد خوبی را ثبت کنم به اردوهای تیم ملی دعوت شدم. خوشبختانه در رقابت‌های ۲۰۱۹ العین و نخستین رویداد برون‌مرزی، مدال نقره تیمی تپانچه ۵۰ متر و سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کردم.

سبزه نشانه‌ی بهار و زندگی است

سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری در پایان درباره سنت نوروز و سفره هفت سین گفت: چیدن سفره‌ی هفت سین و جشن نوروز سنت ما است و من سبزه را خیلی دوست دارم چرا که نشانه بهار، حیات و زندگی است. امیدوارم سال جدید برای مردم شریف ایران همراه با سلامتی و موفقیت باشد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *