مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا 2021 - لبنان؛

پوررهنما مدال طلا را بر گردن آویخت / حق شناس نایب قهرمان آسیا شد

پاراتکواندوکاران کشورمان در ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برابر حریفان خود به روی شیاپ چانگ رفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا امروز (سه شنبه – ۲۵ خردادماه) با حضور ۸۴ ورزشکار از ۲۰ کشور در سالن “نوهاد نوفال” بیروت در حال برگزاری است.

مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (K44) پس از یک دور استراحت در اولین دیدار نماینده فیلپین را در راند دوم ۳۱ بر یک شکست داد و راهی مرحله بعد شد. او در مرحله نیمه نهایی باید با هوگوپوش روسیه مبارزه می‌کرد که این پاراتکواندوکار انصراف داد و پوررهنما در فینال برابر دیگر نماینده روسیه با نتیجه ۳۱ بر ۱۵ به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

حامد حق شناس پاراتکواندوکار وزن ۷۵+ کیلوگرم (K44) در اولین دیدار برابر نماینده مغولستان با نتیجه ۵۸ بر ۵ به برتری رسید و در ادامه نیز موفق شد هوگوپوش روسیه که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد با نتیجه ۲۷ بر ۱۰ شکست دهد اما به دلیل آسیب دیدگی نتوانست در فینال تمام ایرانی برابر اصغر عزیزی حاضر شود و به مدال نقره آسیا رسید.

گفتنی است؛ با تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو، هوگوپوشان سایر قاره‌ها مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند. امتیاز این مسابقات برای تکواندوکاران قاره آسیا G4  است و برای تکواندوکاران سایر قاره‌ها G2  خواهد بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *