پیام وزیر ورزش و جوانان به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت

وزیر ورزش و جوانان طی پیامی فرارسیدن روز جهانی معلولان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ با فرا رسیدن روز جهانی معلولان، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، طی پیامی این روز را تبریک گفت.

 

متن پیام به این شرح است:
«انسان دارای روح است و جسمی، آن که انسان به او انسان است، روح انسان است، نه جسم او. اگر روح انسان، سالم، آزاد و قوی باشد، چه باک که دست یا پای انسان معلول باشد.» (امام خمینی(ره) در جمع معلولین- اسفند ۱۳۵۷)

روز جهانی معلولان فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به تجارب و توانایی‌های هم‌نوعانی که علی‌رغم محدودیت‌های جسمی و موانع اجتماعی، با استعانت از قدرت لایزال الهی و عزمی راسخ و اراده‌ای پولادین و با خودباوری، تلاش و جدیت و اعتقاد قلبی به حقیقت «خواستن، توانستن است» برای تحقق استعدادها و پویایی هرچه بیشتر و کارآمدی حیات خویش، تلاشی مضاعف نموده و شور زیستن را در پیکره جامعه می‌دمند و سرافرازانه در عرصه‌های گوناگون اجتماع ایفای نقش می‌نمایند.

امروزه معلولان در عرصه ورزش، با تکیه بر نیروی ایمان و بهره گیری از استعدادهای عظیم خویش، توانسته اند در مسیر رشد و شکوفایی و کمک به بالندگی ورزش کشور و افتخار آفرینی در میادین مختلف ورزشی، گام های موثری بردارند.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این روز مبارک به کلیه همکاران محترم معلول در وزارت ورزش و جوانان، به‌ویژه ۱۲۰ هزار ورزشکار معلول در حوزه های همگانی و قهرمانی و خانواده‌های صبور آنان، امیدورام عزیزان دارای معلولیت در کنار سایر افراد جامعه، زندگی را با آرامش و بالندگی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی تجربه نمایند.

به امید آینده‌ای که با تلاش و همیاری در کنار یکدیگر، شاهد رشد و شکوفایی همه استعدادها باشیم و هیچ فرد دارای معلولیت، بدون حامی و تنها وجود نداشته باشد.

مسعود سلطانی‌فر

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *