دارنده نشان طلا از مسابقات بین المللی دو و میدانی معلولین – تونس؛

کردستانی: تلاش می کنم در جاکارتا طلایی شوم/ آمادگی جسمانی و تمرکز والیبال نشسته در دوومیدانی به کمکم آمد

عشرت کردستانی، ملی پوش تیم دو و میدانی در رقابت های بین المللی تونس، به نشان طلا در ماده پرتاب وزنه دست یافت.

کردستانی در خصوص حضورش در این مسابقات گفت: کمتر از یکسال است که در رشته دو و میدانی فعالیتم را آغاز کرده ام و مسابقات تونس اولین حضور برون مرزی من در این رشته بود.

وی افزود: برای حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا می بایست هم رکوردم در رنکینگ جهانی به ثبت می رسید و هم کلاس بندی پزشکی ام تایید می شد که خوشبختانه هر دو اتفاق افتاد و توانستم با وجود اینکه کلاس ها ادغامی بود و همین طور استرس اولین تجربه ی برون مرزی را داشتم، با رکوردی خوب به نشان طلا در کلاس ادغامی F55/56/57 دست پیدا کنم و کلاس پزشکی خود که F57 هست نیز به تایید برسانم .

دارنده نشان طلای مسابقات بین المللی خاطر نشان کرد: همان طور که می دانید من پیش از این در رشته والیبال نشسته فعالیت می کردم و به خاطر کسب تجربه جدید و محک زدن توانمندی ام در رشته ای انفرادی ، تصمیم گرفتم در ادامه ی مسیر ورزش حرفه ای، رشته ی دیگری را امتحان کنم و دو ومیدانی باعث شد تا دریچه ی جدیدی به رویم گشوده شود.

کردستانی گفت: آمادگی جسمانی و هماهنگی هایی که بین عصب و عضله در والیبال نشسته باید وجود داشته باشد و همین طور تمرکزی که لازمه ی کار تیمی است، به من کمک کرد تا در دو و میدانی هم موفق باشم. البته بدن سازی در رشته ی دوومیدانی تخصصی تر و سنگین تر است و در حال حاضر به نسبت قبل آمادگی بدنی بهتری دارم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر زیر نظر مربی ام آقای شاهرخی دو جلسه تمرین در روز دارم و سخت در تلاش هستم تا در بازی های پاراآسیایی جاکارتا به خوش رنگ ترین مدال دست پیدا کنم و هدف طولانی مدتم نیز معطوف به بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

ملی پوش تیم دوو میدانی تصریح کرد: اگرچه در حال حاضر به صورت حرفه ای در والیبال نشسته فعالیت ندارم اما در ماه دو تا سه جلسه تمرینات توپی والیبال نشسته داریم و به نوعی پیوند من به این رشته حفظ شده است.

کردستانی گفت: مسابقات تونس فرصت بسیار خوبی برای من بود و تجربه ای که از آن بدست آوردم برای ادامه مسیر در این رشته کمک زیادی به من می کند و امیدوارم بتوانم در جاکارتا نیز به هدف مور نظرم برسم.

وی در پایان اضافه کرد: از صمیم قلب برای ملی پوشان خوبمان در رشته والیبال نشسته بانوان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در مسابقات جهانی هلند و بازی های پاراآسیایی جاکارتا بدرخشند و بتوانند برای دومین بار به بازی های پارالمپیک راه یابند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *