کمیته پارالمپیک آسیا از شعار بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ رونمایی کرد

کمیته پارالمپیک آسیا از شعار و لوگو بازی های پاراآسیایی سال ۲۰۲۲ رونمایی کرد.

به گزارش وب سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، کمیته پارالمپیک آسیا از شعار و لوگو بازی‌های پاراآسیایی سال ۲۰۲۲ رونمایی کرد.

بر همین اساس شعار این دوره از بازی های پاراآسیایی، “اتحاد قلب ها، درخشش آرزوها” اعلام شد که این شعار بر گرفته از پیام اصلی بازی های آسیایی، یعنی “تعامل قلب ها برا آینده” است.

لوگوی این بازی های نیز به صورت ورزشکار ویلچری است که حرکتی روبه جلو دارد که این حرکت روبه جلو با استفاده از ۱۰ خط نیمه منحنی با رنگ هایی از طیف قرمز تا بنفش و نیز رنگ زرد که تا دور دست در امتداد است نمایش داده شده.

این شکل، نمادی از جزر و مد رودخانه ” کیانتانگ” ، که از میان شهر هانگژو می گذرد، است و حرکت روبه جلو ورزشکار ترسیم شده در لوگو، نشان از تحرک، انرژی و آرزو های او دارد.

دیگر اجزا لوگو نیز نمادی از فعالیت ورزشکاران پارالمپیکی بوده که با پشتکار، خود را به چالش می کشند و در قسمت پایین نیز محل و تاریخ برگزاری این بازی ها درج شده و در مجموع، این نماد در راستای بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ طراحی شده است.

معاون دبیر کل کمیته برگزاری و نایب رئیس شهرداری هانگژو نیز در این خصوص بیان کرد: نماد بازی های پاراآسیایی هانگژو نشانی از طلوع خورشید، هماهنگی ، پیشرفت و تعامل است که تمام آنها از ارزش های این بازی ها به حساب می آیند.

مجید راشد، رئیس کمیته پارالمپیک آسیا نیز در این باره عنوان کرد: با وجود اینکه که هنوز دوسال به برگزاری این بازی ها باقی مانده است، به کمیته برگزاری به خاطر انتخاب، انتشار نماد و شعار بازی ها تبریک می گویم، استفاده این نماد و شعار همراه با هم،حس تحرک و روحیه مثبت این بازی ها را به تصویر کشیده و به آنها افتخار می کنیم.

گفتنی است چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی به میزبانی هانگژو از ۹ تا ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۲ ( ۱۷ الی ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱) با شرکت نزدیک به سه هزار ورزشکار و در ۲۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *