رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین:

یاد و نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ماندگار است

اسبقیان گفت: شخصیت و جوانمردی سردار دل ها باید در مراکز آموزشی تدریس شود تا شاهد پرورش حاج قاسم سلیمانی‌های دیگری در کشور باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان رئیس فدراسیون در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: به روح پاک شهدا و امام عزیز شهدا درود و صلوات می فرستم. فرارسیدن سالروز شهادت سردار دلها و نیز ایام فاطمیه را تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: صحبت در خصوص ابعاد شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کار بسیار دشوار و سختی است. زندگی سراسر افتخار آمیز این شهید والا مقام به ۳ بخش تقسیم می شود. ابتدا ایام نوجوانی که به عنوان مبارز انقلابی برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند.

اسبقیان افزود: بخش دوم زندگی سردار دلها به زمان بعد از پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بر می گردد که او در جبهه های حق علیه باطل با لشکر خظ شکن و فرماندهی در عملیات های مختلف برای حفظ خاک کشور عزیزمان تلاش کردند و بخش دیگر به فرماندهی ایشان در سپاه قدس و مبارز با دشمنان و اشرار اختصاص پیدا می کند.

رئیس فدراسیون عنوان کرد: سردار سلیمانی با الگوگیری و اطاعت از مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، به عنوان سرباز ولایت خدمت کرد و شهید مکتب رهبر معظم انقلاب شد و یاد او تا ابد در دلها و ذهن های مردم زنده است.

اسبقیان اظهار داشت: شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دو ویژگی داشت. او شخصیتی انقلابی، نظامی و دیپلماتیک بود. در واقع ترکیب شگفت انگیزی از یک انقلابی، نظامی و دیپلماتیک بودند. سردار دل ها به عنوان نماد اسلام و ایران معرفی شد که این اتفاق در تاریخ ماندگار است.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: امروز شاهد محبوبیت سپهبد شهید سلیمانی در جهان هستیم. شخصیت و جوانمردی این شهید بزرگوار باید در مراکز و موسسات آموزشی تدریس شود تا شاهد پرورش حاج قاسم سلیمانی‌های دیگری در کشور باشیم. امیدوارم به عنوان یکی از بسیجیان و سرباز ولایت دین خود را نسبت به این شهید بزرگوار ادا کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *