مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان، نورسلطان 2019:

یوسفی در رده هشتم جهان ایستاد

در سومین روز از مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان نورسلطان، سیدیوسف یوسفی نماینده دسته ۵۹ کیلوگرم کشورمان بر روی تخته رفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین؛ یوسف یوسفی، اولین نماینده تیم ملی پاراوزنه برداری ایران در دسته ۵۹ کیلوگرم و گروه A، امروز یکشنبه ۲۳ تیر ماه به مصاف حریفان خود رفت و با مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی در جایگاه هشتم قرار گرفت.

یوسفی، در اولین حرکت وزنه ۱۷۰ کیلویی را بالای سر برد. وی در حرکت دوم و سوم خود درخواست وزنه های ۱۷۸ و ۱۷۹کیلویی کرد که موفق به مهار آن نشد.

وی با این رکورد در بین ۸ وزنه‌بردار شرکت کننده در گروه A دسته ۵۹ کیلوگرم در رده ششم ایستاد اما با توجه به اینکه در گروه B دو وزنه‌بردار از نیجریه رکوردهای ۱۷۵ و ۱۷۳ کیلوگرم را به ثبت رساندند، یوسفی در نهایت رتبه هشتم را به خود اختصاص داد.

در این دسته شریف عثمان از مصر با ثبت رکورد ۱۹۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید و نمایندگان چین و شیلی به ترتیب صاحب نقره و برنز شدند.

فردا و در چهارمین روز رقابت ها، امیر جعفری نماینده کشورمان در دسته ۶۵ کیلوگرم بر روی تخته می رود.

سیدیوسف یوسفی، امیر جعفری، نادر مرادی، روح الله رستمی، سیدحامد صلحی پور، سامان رضی، علی اکبر قریب شی، منصور پورمیرزایی و سیامند رحمان، ۹ ورزشکاری هستند که همراه حسین توکلی سرمربی، علی محمودی مربی و محمد تابع سرپرست تیم ملی، در این دوره از رقابت ها حضور دارند.

مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان از ۲۱ تیر ماه با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان آغاز شده است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *