رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین خبر داد:

آغاز رقابت های قهرمانی جهان صحرانوردی آلمان با حضور ۱۸۰ ورزشکار/ رقابت چهار نماینده ایران در روز اول مسابقات

رقابت های قهرمانی جهان اسکی صحرانوردی معلولین از امروز در آلمان آغاز به کار کرد.

عیسی ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین با اعلام این خبر گفت: این مسابقات باحضور ۱۸۰ ورزشکار از کشورهای مختلف از امروز آغاز شد و در اولین روز این رقابت ها هر چهار نماینده ما در مسابقات شرکت می کنند.

وی افزود: امروز مسابقات در بخش کلاسیک برگزار می شود و اسکی بازان می بایست مسیری ۲۰ کیلومتری را طی کنند. با توجه به اینکه رشته صحرانوردی معلولین از امسال در ایران فعال شده و کمتر از دو ماه از تمرینات ملی پوشان در این رشته می گذرد، انتظار کسب مدال نداریم و همین که نمایندگان کشورمان بتواتنند مسیر مسابقه را به اتمام برسانند، دستاورد بسیار خوبی است.

رئیس انجمن اسکی خاطر نشان کرد: روز یکشنبه هم مسابقات در بخش پاتیناژ دنبال می شود، روز دوشنبه تیم ها استراحت دارند و روز سه شنبه آخرین مرحله مسابقات در بخش سرعتی پیگیری خواهد شد.

ساوه شمشکی اضافه کرد: برای اولین بار هست که نمایندگانی از ایران به مسابقات جام جهانی در رشته صحرا نوردی راه پیدا می کنند و این دستاورد بسیار خوبی برای اسکی معلولین کشورمان محسوب می شود و امیدواریم ورزشکاران راه یافته به این مسابقات بتوانند سهمیه بازی های پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ را در این رشته بدست آوردند.

امروز شنبه، الهه قلی فلاح در بخش نابینایان، ابوالفضل خطیبی و مهدی حسین زاده در بخش ایستاده و حسن میرزاحسینی در بخش نشسته در رقابت های بخش کلاسیک شرکت می کنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *