در جلسه امروز اسبقیان با کادر فنی تیم‌های ملی مطرح شد؛

ارزیابی راهکارها و پیشنهاد سرمربیان/ بررسی تمرینات ورزشکاران و نحوه برگزاری اردوهای متمرکز و غیرمتمرکز در شرایط کرونا و قرنطینه

 

رئیس فدراسیون با سرمربی تیم‌های ملی ورزش جانبازان و معلولین نشستی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، جلسه امروز دوشنبه بیستم مرداد ماه با حضور اسبقیان رئیس، نصیبی و نصیری سرپرست نواب رئیس، حمیدی سرپرست دبیری، گلشنی سرپرست معاون ورزش قهرمانی، ابراهیمی مدیر روابط عمومی، کشاورز ترک مدیر آموزش فدراسیون با سرمربیان تیم‌های ملی درباره پیش بینی اردوها، وضعیت آمادگی جسمانی ورزشکاران و تمرینات آنها برگزار شد.

در ابتدا این نشست اسبقیان وضعیت سلامت ورزشکاران را در اولویت فعالیت فدراسیون دانست و گفت: ویروس کرونا خطرناک است و باید زمانی اردوها را برگزار کنیم که سلامت ورزشکار با مشکلی مواجه نشود. باید برنامه، پیشنهاد انجمن ها و سرمربیان را جمع آوری کنیم تا با آمادگی کامل و با رعایت دستورات ستاد پیشگیری کرونا فعالیت ها را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم در این روزها با ملی پوشان صحبت کنیم و جویای شرایط آنها باشیم تا بدانند که فدراسیون به ورزشکاران خود اهمیت می‌دهد و آنها رها نشدند و وضعیتشان در اولویت کارهای ما قرار دارد.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان عنوان کرد: تمرینات ورزشکاران در کشورهای مختلف دنیا آغاز شده است. تیم‌هایی که رقیب تیم ملی کشورمان هستند تمرینات خود را شروع کردند و اگر ما به دنبال کسب موفقیت در پارالمپیک هستیم باید ورزشکاران مان را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در طول این مدت از طریق فضای مجازی تمرینات ورزشکاران را زیر نظر داشتیم و به صورت مداوم برنامه بدنسازی و حرکات تکنیکی را به آنها ارائه دادیم تا آمادگی ملی پوشان با مشکل مواجه نشود.

بهمن رضایی سرمربی تیم ملی پارا دوومیدانی گفت: ورزشکاران ما برای تمرینات تخصصی خود به فضای باز نیاز دارند و ما اگر بتوانیم در استان هایی که وضعیت آنها سفید است با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورات ستاد مبارزه با کرونا این فضا را ایجاد کنیم می توانیم به افزایش آمادگی ملی پوشان کمک کنیم.

آقاکوچکی سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ضمن تائید صحبت های هادی رضایی، بیان کرد: برنامه تمرینی را تنظیم کردم که می تواند در این روزها برای افزایش آمادگی ورزشکاران بسکتبال با ویلچر مناسب باشد که این برنامه بعد از هماهنگی با مسئولان فدراسیون از طریق فضای مجازی در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

رواسی سرمربی تیم ملی پارا وزنه برداری ضمن بیان اینکه انتظارات از این تیم بالا است، اظهار داشت: شرایط تیم در حال حاضر به دلیل نبود اردوهای متمرکز متوسط است که در صورت آغاز اردوها می توانیم با تمرینات مناسب شرایط ملی پوشان را به سطح ایده آل نزدیک نماییم.

امیری سرمربی تیم ملی پارا تیراندازی عنوان کرد: پیش از شیوع بیماری کرونا و بعد از رقابت های استرالیا، ملی پوشان را برای مسابقات امارات و هانوفر آلمان آماده می کردیم که این بیماری اردوها و رویداد ها را لغو کرد.

وی بیان کرد: روحیه ورزشکاران در رشته تیراندازی بسیار مهم است و بر همین اساس برنامه های تمرینی نیز در این زمینه به ملی پوشان دادیم تا در این روزها علاوه بر آمادگی جسمانی، روحیه آنها نیز حفظ شود.

محمودخانی سرپرست فنی کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: مطابق با دستورات ستاد توکیو عمل می کنیم و به دنبال جمع آوری طرح های برگزاری اردوها هستیم تا بتوانیم مجوز لازم را از ستاد پیشگیری کرونا دریافت کنیم.

اسبقیان در انتهای نشست گفت: بدیهی است هر تصمیمی در خصوص برگزاری اردوها و تمرینات منوط به کسب مجوز ستاد عالی کرونا در ورزش خواهد بود و این مهم با هماهنگی کمیته ملی پارالمپیک صورت می گیرد.

در پایان جلسه، مقرر شد سرمربیان تیم های ملی برنامه و طرح های خود را برای تمرینات در شرایط کرونا و برگزاری اردوهای متمرکز و غیرمتمرکز به فدراسیون ارائه کنند. همچنین شرایط قرنطینه برای برگزاری اردوهای متمرکز جهت ارائه به کمیته ملی پارالمپیک مورد ارزیابی قرار گیرد و نیز شرایط تمرین رشته ها به تفصیل برای دریافت مجوز از ستاد عالی کرونا تهیه گردد تا در نهایت با بررسی موارد فوق تصمیم نهایی برای آغاز اردوها گرفته شود.

عکس: رضا جوشقانی

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *