با حضو رئیس کمیته ملی پارالمپیک؛

از افتخارآفرینان خوزستانی پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ تجلیل شد

همزمان با اولین روز از هفته پارالمپیک، مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال آوران خوزستانی در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، همزمان با اولین روز از هفته پارالمپیک، مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال آوران خوزستانی در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، روز گذشته و با همت شهرداری اهواز در پارک جزیزه برگزار شد و در این مراسم از هاشمیه متقیان، صادق بیت سیاح، امان االه پاپی و فالح عیاشی، تقدیر شد.

خسروی وفا رئیس کمیته پارالمپیک، مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل بهزیستی، شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورای شهر اهواز و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، در این مراسم حضور داشتند.

رئیس کمیته پارالمپیک در این مراسم، گفت: در پارالمپیک توکیو، کشور ترکیه با ۱۳۰ ورزشکار  و ۱۳۰ میلیون جمعیت به ۲ مدال طلا رسید و چهل و یکم شد اما ایران با ۶۰ ورزشکار مقام سیزدهم را به دست آورد و ببینید چه ارزشی دارد.

وی افزود: به لطف خدا ورزش ایران توانمندی اش بالاتر از این ها است و نمونه آن را در این روزها در کشتی جهان و المپیک دیدید. امیدوارم از این ظرفیت ها استفاده کنیم و پرچم ایران همیشه برافراشته باشد و مردم شادی داشته باشیم.

رضا امینی شهردار اهواز نیز در بخشی از صحبت های خود در این مراسم، ورزشکاران مدال آور خوزستانی در توکیو را جزو سرمایه های ملی دانست و اظهارکرد: باید با افزایش سرانه های تفریحی و ورزشی در سطح شهر، زمینه را برای استعدادیابی هرچه بیشتر در میان جوانان و قهرمانان فراهم می کنیم.

شهردار اهواز همچنین گفت: این قهرمانان نشان دادند که نقص عضو دلیلی بر محدودیت نیست و در صورت وجود فرصت، این ورزشکاران می توانند برای نام کشورشان افتخار آفرینی می کنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *