با برگزاری مجمع انتخاباتی نصیری در سمت خود به عنوان رئیس هیئت مرکزی ابقا شد

اسبقیان: استعدادیابی و توسعه ورزش جانبازان و معلولین باید در اولویت برنامه هیئت قرار گیرد

 

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین مرکزی، نصیری به عنوان رئیس این هیئت در سمت خود برای چهار سال دیگر ابقا شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مجمع انتخاباتی هیئت مرکزی امروز یکشنبه ۲۴ اسفند ماه با ریاست اسبقیان و با حضور حقدادی مدیرکل و زاهدی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان، نمایندگان آموزش و پرورش، ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه ها، روسای هیئت‌های شهرستان‌ها و اعضای مجمع در سالن اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار و ابراهیم نصیری با اخذ ۱۲ رأی از مجموع ۱۶ رأی به عنوان رئیس هیئت انتخاب شد.

حقدادی مدیرکل اداره ورزش و جوانان در این مجمع بیان کرد: از نصیری برای زحماتش تشکر می کنم و انتخاب او را تبریک می گویم. او از پیشکسوتان حوزه ورزش و ایثارگری در این استان است. اعضای حاضر در این مجمع با رویکرد حمایتی و نصیری با روحیه تعاملی همانند گذشته در راستای پیشبرد اهداف این هیئت و فدراسیون گام بردارند. ما هم وظیفه خود می دانیم که حمایت لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در ارتباط با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر بود در جلسه پایانی شورای ورزش همگانی استان مطرح کنیم که به دلیل بحث هایی که در ورزش روستایی داشتیم به امید خدا در اولین جلسه سال آینده آن را پیگیری خواهیم کرد. امیدوارم بتوانیم با همکاری نهادها و پیگیری روسای هیئت های شهرستانی و با هماهنگی آقای زاهدی از ظرفیت نهادها برای اجرای این مصوبه استفاده کنیم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان در پایان گفت: با همکاری و حمایت هیئت و فدراسیون بتوانیم در استان مرکزی شاهد افتخارآفرینی نمایندگانمان در رقابت های برون مرزی باشیم و ورزش جانبازان و معلولین را در استان توسعه دهیم.

اسبقیان در مجمع بیان کرد: خدا را شاکرم که این فرصت را به من داد تا در مهد مشاهیر، مفاخر و زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برای برگزاری این مجمع در استان مرکزی حاضر شدم.

وی ادامه داد: از حقدادی مدیرکل و همکاران اداراه کل ورزش و جوانان استان، رئیس و دیگر مسئولین هیئت تشکر می کنم که شرایطی را ایجاد کردند که در بدو ورودم به این استان بتوانم با حضور بر مزار شهدا، به مقام شامخ آنها ادای احترام کنم.

رئیس فدراسیون افزود: مدیران ارزشمندی سکان دار ورزش این استان هستند و مسئولیت پرورش ورزشکاران را بر عهده دارند. فردی که برای خدمت به ورزش جانبازان و معلولین اعلام آمادگی می کند بسیار انسان ارزشمندی است و کسی در پایان این انتخابات بازنده نیست.

وی عنوان کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۶ توسط رئیس جمهور تصویب و سال ۹۷ به کلیه وزارتخانه ها ابلاغ شد و به منزله قانون و لازم الاجرا است. ستاد ملی این مصوبه ذیل کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است که ریاست آن برعهده وزیر ورزش و نایب رئیسی آن بر عهده دکتر احمدی معاون فرهنگی وزیر است و رئیس فدراسیون به عنوان شخصیت حقوقی دبیر این ستاد است.

اسبقیان اظهار داشت: من به صورت سالیانه می بایست گزارشاتی در راستای فعالیت های دستگاه ها در این زمینه تنظیم کنم و به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش و جوانان ارائه کنم. ۱۶ دستگاه اجرایی مکلف هستند وظایفی که بر اساس مصوبه دارند را اجرایی کنند و از ورزش جانبازان و معلولین حمایت نمایند. به طور مثال سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه تسهیلات ایاب و ذهاب جانبازان و معلولین را بر عهده دارد.

وی عنوان کرد: متناظر با این ستاد، در استان ها نیز ستادی تشکیل می شود که ریاست آن برعهده مدیرکل و رئیس هیئت استان به عنوان دبیر و با حضور استاندار جلسه تشکیل می دهند و استاندار به کلیه دستگاه ها این مصوبه را ابلاغ خواهد کرد تا وظایفی که دارند در حمایت ورزش جانبازان و معلولین عملیاتی کنند.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: استان مرکزی به دلیل داشتن سالن اختصاصی ورزش جانبازان و معلولین یک گام جلو است چرا که در برخی استان ها مجموعه ورزشی در حال احداث می باشد. استعدادیابی، توسعه ورزش جانبازان و معلولین، توجه به ورزش بانوان و شناسایی جانبازان جدید باید در اولویت برنامه های هیئت قرار گیرد.

 

عکاس: مهران ساکی

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *