معاونت امور استانهای فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین اعلام کرد:

استان های خوزستان، زنجان و کرمان برترین استان های مناطق سه گانه کشور در سال ۹۶

بر اساس اعلام معاونت امور استان های فدراسیون، استان های خوزستان، زنجان و کرمان به عنوان استان های برتر مناطق سه گانه کشور معرفی شدند.

سیداحمد سیدباقری، معاون امور استان های فدراسیون در این خصوص به روابط عمومی گفت: بر اساس سنت هر ساله، استان های برتر کشور در مناطق سه گانه مشخص شدند. این استان ها بر اساس آیتم های مورد نظر فدارسیون مورد سنجش قرار گرفتند و در نهایت پس از تجمیع امتیازات کسب شده، جایگاه استان ها در سال ۹۶ مشخص شد.

وی افزود: آیتم های متنوعی برای سنجش عملکرد استان ها مشخص و با صدور کارنامه ای برای هر استان، مسئولین از میزان رشد فعالیت خود در هر بخش و نیز صعود و نزول جایگاه هیات نسبت به سال گذشته، مطلع شدند.

معاون امور استان های فدراسیون خاطر نشان کرد: این کارنامه، به استان ها کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و در عملکرد سال جاری، نسبت به بهبود نواقص و مواردی که کارکرد کمتری در آن داشتند، اقدام کنند.

سید باقری گفت: این موارد شامل میزبانی مسابقات قهرمانی کشور، میزبانی لیگ های باشگاهی، تعداد ورزشکاران در قهرمانی کشور، تعداد تیم در لیگ های باشگاهی، استعداد یابی و توسعه رشته های ورزشی، مسابقات برگزار شده در استان، مقامهای کسب شده در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی، حضور ورزشکاران دراردوهای تیم ملی، تعداد ورزشکاران اعزام شده به مسابقات برون مرزی، تعداد قهرمانان ملی پوش، اقدامات ویژه، مشارکت، ورزش همگانی، آموزش، روابط عمومی، فرهنگی، ساختار و مدیریت است و بر اساس آن موقعیت استان مورد سنجش قرار می گیرد.

وی اعلام کرد: در نظر داریم طی نشستی که خصوص آیتم های امتیاز دهی برای ارزیابی سال جاری برگزار می شود، جهت گیری امتیازات بر اساس موارد فنی و وظایفی که وزارت ورزش و جوانان بر عهده ی فدراسیون گذاشته و نیز مطالبات مردمی، قرار گیرد.

وی در پایان افزود: ۳۱ استان کشور بر اساس شرایط اقلیمی، امکانات و جمعیت در سه منطقه تقسیم بندی شده اند و سه استان برتر در هر منطقه به شرح زیر مشخص شدند:

گروه الف

خوزستان   ۹۲۱ امتیاز     مقام اول

اصفهان     ۸۳۶ امتیاز     مقام دوم

مازندران و خراسان رضوی   ۸۰۴ امتیاز       به صورت مشترک مقام سوم

گروه ب

زنجان   ۷۶۰ امتیاز       مقام اول

لرستان   ۷۵۲ امتیاز      مقام دوم

گیلان    ۷۰۱ امتیاز       مقام سوم

گروه ج

کرمان   ۷۵۱ امتیاز        مقام اول

هرمزگان   ۵۹۳ امتیاز    مقام دوم

یزد          ۵۴۳ امتیاز     مقام سوم

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *