میرعظیمی:

استرالیا و ژاپن حریفان اصلی تیم ملی در AOZ هستند

میرعظیمی سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر از برنامه ها و اهداف این تیم گفت.

مازیار میرعظیمی سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: با توجه به اینکه بازیکنان لژیونر تیم ملی در حال حاضر در باشگاه های خود مشغول بازی هستند، این اردو را با بازیکنان داخلی برگزار کردیم تا عملکرد دیگر ورزشکاران را مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی ادامه داد: پیش از بازگشت بازیکنان لژیونر یک اردو دیگرهم با بازیکنان داخلی خواهیم داشت تا سطح آمادگی ورزشکاران کاهش پیدا نکند و پس از آن و با حضور تمام بازیکنان اردوهای تیم ملی را ادامه خواهیم داد.

میرعظیمی افزود: در مورد زمان بازگشت لژیونرها فدراسیون مکاتباتی را با باشگاه های آنها داشته است و در تلاش هستیم که هر چه سریعتر این بازیکنان به اردو تیم ملی اضافه شوند تا هماهنگی های لازم بین ملی پوشان ایجاد گردد.

وی درباره مسابقات آسیا و اقیانوسیه عنوان کرد: در این دوره از رقابت ها تیم ها بر اساس قدرت فنی به ۲ گروه تقسیم شدند و ۶ تیم ایران، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، چین و تایلند در گروه A و ۸ تیم دیگر در گروه B به صورت دوره ای به رقابت می پردازند.نهایت دو تیم اول از گروه B با ۶ تیم گروه A به صورت حذفی دیدار خواهند کرد تا وضعیت ۴ تیم اول و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص شود.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: ما به حریفان تیم ملی در این رویداد احترام می گذاریم اما تمام تلاش مان را به کار می گیریم تا با عبور از سد آنها با ایستادن روی سکوی قهرمانی میابقات، سهمیه پارالمپیک را بدست آوریم.

میرعظیمی بیان کرد: در این رویداد تیم های ژاپن و استرالیا از حریفان اصلی ما هستند البته هیچ حریفی را دست کم نمی گیریم و برای تمام بازی های تیم ملی برنامه ریزی داریم و سعی می کنیم در تمام دیدارهای تیم ملی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی افزود: با توجه به اینکه تیم ژاپن به دلیل میزبانی سهمیه پارالمپیک را دارد تیم هایی مانند چین، تایلند و کره جنوبی نیز برای کسب سهمیه امیدوار هستند و به طور حتم این موضوع باعث می شود در این دوره از مسابقات شاهد رقابت های جذابی از سوی تیم های مختلف باشیم.

وی در مورد ترکیب تیم ملی اظهار داشت: سعی کردیم در ترکیب از بازیکنان جوان هم استفاده کنیم تا هم انگیزه آنها افزایش پیدا کند و هم پشتوانه ای برای تیم ایجاد شود. در تورنمنت ترکیه بیشتر بازیکنان تیم جوان بودند و در ژاپن ترکیبی از باتجربه ها و جوانان را داشتیم و بر اساس عملکرد بازیکنان در رقابت های AOZ هم از حضور آنها استفاده خواهیم کرد.

میرعظیمی عنوان کرد: ترکیب تیم برای مسابقات آسیا و اقیانوسیه تایلند نسبت به تورنمنت ژاپن تغییراتی خواهد داشت تا بتوانیم با بهترین بازیکنان راهی رقابت ها شویم و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ را با ایستادن روی سکو قهرمانی بدست آوریم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: برنامه تمرینی و بدنسازی را به بازیکنان تیم ملی داده ایم تا در فواصل اردوها از شرایط تمرینی جدا نشوند و سطح آمادگی آنها حفظ شود و در هر اردو شاهد پیشرفت آنها باشیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *