رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین خبر داد:

اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی جهان صحرانوردی آلمان ۲۰۱۸/ میزبانی ایران در مسابقات آزاد کاپ آسیا

عیسی ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین از آغاز اردوی تیم ملی اسکی صحرانوردی برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان آلمان ۲۰۱۸ خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: بعد از استعداد یابی در رشته صحرانوردی که برای اولین بار در بخش معلولین فعالیت خود را آغاز می کند، در نهایت ۴ ورزشکار انتخاب شدند که از امروز تمرینات خود را در پیست شمشک آغاز کردند و تا ۲۰ دی ماه تمرینات آنها ادامه خواهد داشت و پس از آن برای شرکت در رقابت های قهرمانی جهان عازم آلمان خواهند شد.

شمشکی خاطر نشان کرد: پیش از شروع مسابقات قهرمانی جهان، کلیه ی شرکت کنندگان می بایست در یک کمپ آموزشی به مدت ۸ روز شرکت کنند و علاوه بر ۴ ملی پوش ما، ۳ مربی همراه نیز در این کمپ آموزشی حضور دارند و دوره های مربی گری و داوری ویژه معلولین را زیر نظر کمیته ورزش های زمستانی IPC خواهند گذراند.

رئیس انجمن اسکی افزود: امیدواریم بتوانیم در مسابقات قهرمانی جهان آلمان برای اولین بار سهمیه پارالمپیک در صحرانوردی را دریافت کنیم و شانس این را داریم که حدود ۲ تا ۳ سهمیه بدست آوریم.

شمشکی با اشاره به حضور ورزشکاران با تنوع معلولیت ها گفت: از میان این ۴ ملی پوش تیم صحرانوردی، ۲ ورزشکار در کلاس ایستاده، یک ورزشکار در کلاس نشسته و یک ورزشکار خانم نابینا حضور دارد که در نوع خود این تنوع جالب توجه است.

وی تصریح کرد: سایر ورزشکاران ما در رشته های آلپاین و اسنوبرد از اول دی ماه وارد اردو می شوند و در نظر داریم مسابقات آزاد کاپ آسیا را از ۲۴ تا ۲۸ دی ماه در رشته اسنوبرد و از ۲ تا ۵ بهمن ماه در رشته آلپاین برگزار کنیم که این مسابقات نیز از امتیاز کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ برخوردار است و از آنجا که به صورت آزاد برگزار می شود، کشورهای اروپایی نیز می توانند در آن شرکت کنند اما صرفا مدال به آنها تعلق می گیرد و شانس سهمیه هم دارند اما ورزشکاران برتر آسیایی هم کاپ و مدال و هم جایزه دریافت می کنند و فرصت کسب سهمیه هم برای آنها وجود دارد.

رئیس انجمن اسکی اظهار داشت: کلیه ی اردوهای تیم ملی تا ۶ بهمن ماه به پایان می رسد و تا پایان بهمن مشخص خواهد شد چه تعداد سهمیه برای بازی های پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ به ایران تعلق خواهد گرفت. این بازی ها نیمه دوم اسفند ماه به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد و ایران امسال ششمین حضور خود را در آن تجربه می کند و اگر بتوانیم در همه رشته ها سهمیه داشته باشیم، اولین باری خواهد بود که بیش از یک ورزشکار نماینده کشورمان در این بازی های خواهند بود.

ابوالفضل خطیبی(مازندران)، حسن میرزاحسینی (البرز)، مهدی حسینزاده (آذربایجانغربی)، الهه قلیفلاح (زنجان)، چهار ملی پوش دعوت شده به این اردو هستند که از امروز تمرینات خود را زیر نظر احمد کاویان، مربی تیم ملی و فرزانه سلطانی، مربی تیم ملی بانوان، آغاز کردند.

محمد فرهادی نیز به عنوان مربی بدن ساز و عیسی ساوه شمشکی به عنوان سرپرست در کنار ملی پوشان حضور دارند.

این اردو از ۲۵ آذر ماه تا ۲۰ دی ماه در پیست شمشک برپاست و نمایندگان کشورمان ۲۰ دی ماه تهران را برای حضور در کمپ آموزشی آلمان و پس از آن مسابقات صحرانوردی قهرمانی جهان ۲۰۱۸، ترک خواهند کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *