سرمربی تیم ملی پارا شنا خبر داد:

اقبالی: تیم ملی شنا جانبازان و معلولین سال مهمی را در پیش دارد

سرمربی تیم ملی شنا جانبازان و معلولین گفت: سال آینده برای شنا بسیار مهم است چرا که رکورد ورودی مسابقات جهانی و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص می شود.

محمدحسین اقبالی، سرمربی تیم ملی شنا در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: سال آینده برای ما بسیار مهم است، ۱۲ اردیبهشت ماه در تهران مسابقاتی را تحت نظر فدراسیون جهانی IPC برگزار می کنیم تا رکورد ورودی مسابقات جهانی و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص شود و بلافاصله بعد از آن راهی رقابت های آلمان خواهیم شد.

وی ادامه داد: مسابقات برلین سالیان طولانی است که برگزار می شود و بعد از پارالمپیک بیشترین تعداد شرکت کننده را دارد و با صحبت هایی که با مسئولان فدراسیون داشتیم به احتمال خیلی زیاد تیم ملی اواخر اردیبهشت سال ۹۸ راهی این رقابت ها می شود تا رکورد ورودی پارالمپیک را بدست آورد.

اقبالی افزود: باید ملی پوشان در رقابت های مختلف رکورد ورودی پارالمپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند تا بر اساس این رکوردها سهمیه ها بین کشورها توزیع شود که البته جایگاه رنکینگ شناگران در کسب سهمیه بسیار تعیین کننده است.

سرمربی تیم ملی عنوان کرد: بعد از آلمان، ۶ مرداد ماه مسابقات جهانی مالزی را در پیش داریم و ملی پوشان ما باید در مالزی هم رکوردهای خوبی را کسب کنند تا بتوانند به سهمیه پارالمپیک نزدیک شوند.

وی اظهار داشت: در پارالمپیک لندن و ریو ما فقط یک سهمیه داشتیم اما امیدوارم که این تعداد در ۲۰۲۰ توکیو به ۳ سهمیه ارتقا پیدا کند. ملی پوشان ما در حال حاضر در استان های خود تمرینات زیادی می کنند و انگیزه بسیار بالایی دارند و ما امیدواریم که بتوانند سهمیه پارالمپیک را بدست آورند.

اقبالی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه در مسابقات برلین در ماده تیمی هم شرکت می کنیم حداقل ۴ شناگر با کلاسبندی های مختلف به این رقابت ها اعزام می شوند.

سرمربی تیم ملی پاراشنا درباره وضعیت ایزدیار تصریح کرد: انگیزه شاهین ایزدیار پس از موفقیت در بازی های پاراآسیایی جاکارتا بیشتر شده و در تلاش است تا در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مدال آوری کند. او تمریناتش را به صورت منظم پیگیری می کند و در رقابت های پیش رو در ماده تخصصی خود شرکت خواهد کرد و امیدوار هستیم که او بتواند ۳ رکورد ورودی را بدست آورد.

اقبالی در مورد اردوی تیم ملی گفت: در این اردوها تکنیک های فنی را به ملی پوشان تذکر می دهیم و در کلاس های تئوری نکات لازم را آموزش می دهیم تا شناگران پس از پایان اردو بتوانند در استان های خود تمرینات را زیر نظر مربیان ادامه دهند.

وی عنوان کرد: بعد از عید نوروز مجددا با ۱۸ ورزشکار اردو خواهیم داشت تا برای مسابقات جهانی آماده شوند اما اردوی انتخابی تیم ملی را پس از رقابت های تهران برگزار می کنیم تا وضعیت رکورد ورودی ها مشخص شود و ما معیاری برای انتخاب شناگران داشته باشیم.

اقبالی در مورد وضعیت کلاسبندی ها بیان کرد: کلاسبندی در دنیا مدام در حال به روز رسانی است و اخیرا نیز تغییرات زیادی داشته است. البته در این تغییراتی که رخ داده خوشبختانه کلاسبندی شاهین ایزدیار ثابت مانده است اما برخی از ورزشکاران ما تغییر کلاس داشته اند.

وی تصریح کرد: در بازی های پاراآسیایی جاکارتا به دلیل اینکه کلاسبندی های S1 تا S4 ادغام شد تعدادی از ملی پوشان ما لطمه خوردند که البته اگر میزبان کلاسبندی ها را ادغام نمی کرد ملی پوشان ما به طور حتم موفق به کسب مدال می شدند. در کلاسبندی بازی های پاراآسیایی ۶ نفر از قهرمانان پارالمپیک تغییر کلاس داشتند و در کلاس بالاتر قرار گرفتند. این موضوع کار ما را سخت خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به مدال هایی که در جاکارتا ۲۰۱۸ کسب شد و عملکرد موفقی که تیم ملی داشت قول می دهیم در بازی های پاراآسیایی دور بعد تیم ملی شنا حداقل ۱۰ مدال کسب خواهد کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *