مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین یزد برگزار شد؛

انتخاب دکترعطابخش به عنوان رئیس/ تاکید اسبقیان به اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین یزد، دکتر عطابخش به عنوان رئیس این هیئت در سمت خود ابقا شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت یزد امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ماه با ریاست اسبقیان و حضور کشاورز نوری سرپرست مدیر امور استان های فدراسیون، مسعود شریعتی مدیرکل اداره ورزش و جوانان، نمایندگان آموزش و پرورش، ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه ها، روسای هیئت های شهرستان ها و اعضای مجمع برگزار و دکتر علی محمد عطابخش با اخذ ۱۳ رأی از مجموع  ۱۶ رأی به عنوان رئیس هیئت در سمت خود ابقا شد.

اسبقیان در این مجمع بیان کرد: شاهد برگزاری مجمع خوبی بودیم و گزارشی از عملکرد هیئت مطرح گردید تا از وضعیت سال گذشته آگاه شویم. از شریعتی مدیرکل و هاشمی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان و همکاران آنها تشکر می کنم چرا که همواره پیگیر امور ورزشی استان یزد هستند.

وی ادامه داد: دکتر عطابخش و شریعتی در خصوص شرایط توپ بوچیا پیگیر هستند. پس از این سفر در تلاش خواهم بود که این توپ در اختیار هیئت قرار گیرد. رایزنی هایی که با سازمان بهزیستی انجام دادیم توپ ها به صورت انبوه تولید خواهد شد و در اختیار استان ها قرار خواهد گرفت.

رئیس فدراسیون افزود: برنامه راهبردی برای چهار ساله آینده این هیئت در زمینه بحث استعدادیابی، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی برای جامعه هدف تنظیم شود. مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۶ توسط رئیس جمهور تصویب و سال ۹۷ به کلیه وزارتخانه ها ابلاغ شد و به منزله قانون و لازم الاجرا است و دستگاه ها مکلف به اجرای آن هستند.

اسبقیان عنوان کرد: در این مصوبه وظایفی برای وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، شهرداری، شورای اسلامی شهر، سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی کشور، دانشگاه ها، استانداری و فرمانداری ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت، وزرات راه و شهرسازی مشخص شده است که اگر بخش های مختلف وظایف خود را پیگیری و انجام دهند. به طور مثال سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف هستند امکاناتی را در خصوص رفت و آمد ورزشکاران به محل تمرین ارائه نمایند.

وی اظهار داشت: در راستای این مصوبه، ستاد ملی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است که ریاست آن بر عهده دکتر سلطانی فر وزیر ورزش است و دکتر احمدی نایب رئیس آن و رئیس فدراسیون دبیر این ستاد است‌.من به عنوان دبیر این ستاد می بایست در پایان سال گزارشی از عملکرد و همکاری دستگاه ها درباره اجرایی شدن این مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش ارائه کنم.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: امیدوارم با همکاری برادر گرامی دکتر عطابخش و مسئولین اداره ورزش و جوانان بتوانیم تحولاتی در ورزش جانبازان و معلولین یزد ایجاد کنیم.

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *