مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین کردستان برگزار شد؛

انتخاب محبتی به عنوان رئیس/ اسبقیان: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم الاجراست

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین کردستان، موسی محبتی به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مجمع انتخاباتی هیئت کردستان امروز سه شنبه ۱۹ اسفند ماه با ریاست اسبقیان و حضور حمیدی دبیر فدراسیون، جولایی مدیرکل اداره ورزش و جوانان، رفیعی معاون تربیت بدنی و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش، نمایندگان ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه ها، روسای هیئت‌های شهرستان‌ها و اعضای مجمع برگزار و موسی محبتی با اخذ ۷ رأی از مجموع  ۱۳ رأی به عنوان رئیس هیئت انتخاب شد.

اسبقیان در این مجمع بیان کرد: از زحمات کادر قبلی هیئت تشکر می کنم و به محبتی برای این انتخاب تبریک می‌گویم و برای او آرزوی موفقیت دارم. سطح انتظار ما از این استان بالا است چرا که استان و شهر سنندج از ظرفیت‌های خوب و شأن بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: همان طور که آقای جولایی اشاره کردند استان کردستان قهرمانان ارزنده ای را در دامان خود به ویژه در رشته دوومیدانی مانند ماشاالله کریمی، جمیل توانایی، میرصادقی و جولایی پرورانده است که به وجود آنها افتخار می کنیم. ان شاالله که برنامه مدون ۴ ساله برای این هیئت تدوین شود و جایگاه این استان در سال های آتی و در ارزشیابی ها ارتقا پیدا کند.

رئیس فدراسیون افزود:مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۶ توسط رئیس جمهور تصویب و سال ۹۷ به کلیه وزارتخانه ها ابلاغ شد و به منزله قانون و لازم الاجرا است و دستگاه ها مکلف به اجرای آن هستند.

اسبقیان عنوان کرد: در این مصوبه وظایفی برای ۱۶ دستگاه اجرایی و متناظر با آن در استان ها مشخص شده است و حتی برای وزارت ورزش و جوانان ۸ بند وجود دارد.

وی اظهار داشت: در راستای این مصوبه، ستاد ملی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است که ریاست آن بر عهده دکتر سلطانی فر وزیر ورزش است و دکتر احمدی نایب رئیس آن و رئیس فدراسیون دبیر این ستاد است‌.من به عنوان دبیر این ستاد می بایست در پایان سال گزارشی از عملکرد و همکاری دستگاه ها درباره اجرایی شدن این مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش ارائه کنم.

رئیس فدراسیون گفت: متناظر با این ستاد، در استان ها نیز ستادی تشکیل می شود که ریاست آن برعهده مدیرکل و رئیس هیئت استان به عنوان دبیر و با حضور استاندار جلسه تشکیل می دهند و استاندار به کلیه دستگاه ها این مصوبه را ابلاغ خواهد کرد تا وظایفی که دارند در حمایت ورزش جانبازان و معلولین عملیاتی کنند.

وی تصریح کرد: با پیگیری های جولایی، در این استان مجموعه ورزشی به جانبازان و معلولین اختصاص داده شده است که جای تشکر و قدردانی دارد. در این مصوبه وظایفی برای وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، شهرداری، شورای اسلامی شهر، سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی کشور، دانشگاه‌ها، استانداری و فرمانداری‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت، وزرات راه و شهرسازی مشخص شده است. به طور مثال سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف هستند امکاناتی را در خصوص رفت و آمد ورزشکاران به محل تمرین ارائه نمایند.

اسبقیان عنوان کرد: در تمام استان ها این مصوبه را به استاندارها، مدیرکل ها و مسئولین هیئت ها ارائه دادم. تا چند ماه آینده برای پیگیری این مصوبه به این استان سفر می کنیم تا مقدمات اجرا و جلسات آن فراهم شود.

رئیس فدراسیون افزود: این مصوبه توسط مدیرکل می بایست به ادارات کل ارسال شود و جلساتی با عنوان حمایت ورزش جانبازان و معلولین بر اساس اسن مصوبه با حضور استاندار در شورای عالی ورزش تشکیل شود.

وی ادامه داد: خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک که به عنوان پدر ورزش جانبازان و معلولین شناخته شده است، نیز به اهمیت اجرای این مصوبه تاکید دارد و بهره گیری از این مصوبه را بهترین فرصت می داند.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: این استان مجموعه ورزشی خوبی دارد که می بایست موضوع استعدادیابی در دستور کار این استان قرار گیرد و به جدیت رشته های ورزشی در کردستان فعال شود و از امکانات این مجموعه استفاده گردد.

 

عکس: فرشید محمدی

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *