سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر:

اهداف انجمن با برگزاری مسابقات جام حذفی محقق شد/ ۱۴۰۰، سال تمرکز بر توکیو و تشکیل تیم‌های ملی جوانان

عباس آقاکوچکی با ابراز رضایت از برگزاری جام حذفی مردان، بر تأثیر مثبت این مسابقات در این رشته تأکید کرد.

سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین عنوان کرد: ما چند اولویت در برگزاری این رقابت‌ها داشتیم که مهم ترین آن ایجاد پویایی در بسکتبال با ویلچر کشور بود که از زمان شیوع و اوج کرونا به تعطیلی رسید و در جلسه وبیناری که با مسوولین تیم‌ها پیش از آغاز مسابقات داشتیم نیز همگی درخواست فعال شدن رقابت‌ها را داشتند.

آقاکوچکی افزود: رقابت‌های بسکتبال با ویلچر، همه بازیکنان تیم‌ها را به فعالیت کشاند، حتی نیمکت نشین ها هم در مسابقات ۳*۳ و پرتاب پنالتی شرکت کردند و در واقع از این طریق اولویت اول ما کاملا محقق شد. دومین اولویت شناسایی بازیکنانی بود که در تیم ملی حضور نداشتند که ورزشکاران خوبی را هم شناختیم.

وی ادامه داد: مسابقات ۳*۳ هم علاوه بر جذابیت و جنبه تفریحی که دارند باعث تقویت مهارت‌های اصلی در ده دقیقه، یعنی زمان محدودتر، می‌شوند که بعد از مدت تعطیلی امکان خوبی برای ورزشکاران بود و در پایان رقابت‌ها شادابی و نشاط را در چهره بازیکنان دیدیم.

سرمربی تیم ملی با اشاره به پیش رو بودن مسابقات پاراآسیایی ۲۰۲۱ جوانان تصریح کرد: در سال آینده نیز انشاءالله با بهره بردن از خروجی این رقابت‌ها به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهیم. با حمایت کمیته ملی پارالمپیک، تمرکز ما در سال ۱۴۰۰ بر تیم ملی اعزامی به پارالمپیک و تشکیل تیم‌های ملی بانوان و آقایان جوانان است.

عباس آقاکوچکی در پایان گفت: داوری این رقابت‌ها هم بسیار خوب انجام شد و تیمی که قضاوت مسابقات را بر عهده داشتند، متخصص و با تجربه هستند. تعدادی از داوران ما مدارک منطقه ای و بین‌المللی دارند که این سطح کار را بالا برده بود. من از داوران، تیم‌ها و باشگاه‌ها، کلیه عوامل اجرایی و به ویژه اسبقیان و حمیدی، رئیس و دبیر فدراسیون، برای همکاری و حمایت در برگزاری این مسابقات سپاسگزارم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *