رقابت های جهانی فوتبال هفت نفره – آرژانتین 2017؛

ایران با شکست برزیل به نیمه نهایی راه یافت/ جدال با انگلستان برای صعود به دیدار نهایی

تیم ملی فوتبال هفت نفره کشورمان با شکست تیم برزیل در رقابت های مرحله دوم، موفق شد به جمع ۴ تیم برتر دنیا راه یابد.

امین اله مانی، سرمربی تیم ملی در خصوص این دیدار گفت: همان طور که پیش بینی می کردیم، دیدار بین تیم های برزیل و کانادا در گروه A با پیروزی برزیل همراه بود و بر این اساس ایران که تیم دوم گروه B شناخته شده بود، در دیدار مرحله دوم به مصاف تیم اول گروه A یعنی برزیل رفت.

وی افزود: دیدار بسیار حساس و سنگینی را پشت سر گذاشتیم و تا پایان وقت قانونی، هیچ کدام از تیم ها گلی به ثمر نرساندند و نتیجه صفر، صفر باقی مانده بود.

رئیس انجمن فوتبال معلولین تصریح کرد: با پایان یافتن وقت قانونی، نوبت به وقت اضافه رسید که در وقت اضافه اول هم نتیجه تغییری نکرد و در آخرین دقایق وقت اضافی دوم، حسین تیزبر یک گل به ثمر رساند و ایران با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان شد.

سرمربی تیم ملی گفت: بر این اساس ایران به دیدار نیمه نهایی مسابقات جهانی صعود کرد و روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم انگلستان به میدان خواهد رفت. از سوی دیگر تیم روسیه و اوکراین نیز در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی با هم روبرو می شوند و برنده این دیدار نیز دیگر فینالیست این دوره از مسابقات جهانی خواهد بود.

اله مانی خاطر نشان کرد: دیدار با برزیل، بسیار سنگین بود و حتی از دیداری که با این تیم در بازی های پارالمپیک ریو داشتیم نیز سخت تر بود. این دشواری به خاطر ایجاد تغییرات عمده در نحوه کلاس بندی ورزشکاران است که تمام تیم ها را درگیر کرد و مجبور شدیم با ارنج خاصی در مسابقات حاضر شویم اما به لطف خدا توانستیم بار دیگر در جمع ۴ تیم برتر دنیا قرار بگیرم.

تیم ایران با ترکیب عبدالرضا کریمی زاده، حسن صفری، حسین تبریز (بوشهر)، صادق حسنی، امیر عزت دوست (گیلان)، مهدی جمالی (قم)، لطف اله جنگجو (مازندران)، عباس ترابی، محسن مختاری(مرکزی)، مسلم خزایی، جاسم بخشی، احسان معصوم زاده، امیر امجدیان (کرمانشاه)، حبیب اله حیدری مهر (زنجان)، در مسابقات جهانی حاضر شده است.

امین اله مانی، سرمربی تیم ملی و احمد جانعلی، مربی تیم ملی، هدایت ملی پوشان را بر عهده دارند و سجاد کرمی و مصطفی سلیمانی نیز به ترتیب به عنوان مربی بدن ساز و فیزیوتراپ، در کنار تیم حضور دارند و سرپرستی کاروان اعزامی نیز بر عهده ی احسان باقری است.

این مسابقات از ۱۹ شهریور ماه با حضور ۱۶ تیم آغاز شده و تا یکم مهر ماه در شهر سان لوئیز برپاست.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *