ایران برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی آسیا می شود/ رئیس ورزش های زمستانی IPC از ایران تقدیر کرد

عیسی ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین در بازگشت از گردهمایی ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک، از پذیرش پیشنهاد میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: گردهمایی ورزش های زمستانی IPC با حضور اعضای هیات رئیسه ی آن، طی روزهای ۳۱ اردیبهشت و اول خرداد به میزبانی اسلوونی برگزار شد.

ساوه شمشکی افزود: در روز اول این گردهمایی، کمیته های آلپاین و اسنوبرد تشکیل و پیرامون مسائل فنی، مقررات، تجهیزات تبادل نظر شد و پیشنهاد کشورها در خصوص میزبانی مسابقات طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس انجمن اسکی گفت: در روز دوم نشست نیز جلسه با اعضای هیات رئیسه ورزش های زمستانی IPC تشکیل و پیشنهاد کشورمان برای پذیرش میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در بخش اسنوبرد و آلپاین در کمیته تخصصی و هیات رئیسه ورزش های زمستانی IPC بررسی شد و ایران برای اولین بار میزبان این مسابقات خواهد بود.

وی اعلام کرد: ایران برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸، تا پایان بهمن ماه فرصت دارد کسب سهمیه کند و باید در چند رویداد برون مرزی حضور یابد. میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا نیز یکی از فرصت های ما برای کسب سهمیه است. البته مسابقات قهرمانی آسیا در چهار کشور ایران، کره جنوبی، ژاپن و چین برگزار می شود و هر کدام از کشورها برگزار کننده چند رشته ی مختلف هستند. به عنوان مثال ایران مسابقات آلپاین، مارپیچ کوچک و بزرگ و اسنوبرد، مارپیچ کوچک را برگزار می کند.

ساوه شمشکی خاطر نشان کرد: کمیته ورزش های زمستانی IPC تا تیر ماه تقویم مسابقات را ارائه می کند و به صورت تقریبی می توان گفت که مسابقات قهرمانی آسیا از آذر ماه در کشورهای مختلف آغاز خواهد شد.

رئیس انجمن اسکی در پایان افزود: آقای دیمیتری، رئیس ورزش های زمستانی IPC، نیز در ارائه گزارش عملکرد سالیانه، از ایران به سبب برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی که دی ماه سال گذشته برگزار شد، تقدیر کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *