سرمربی تیم ملی شنای جانبازان و معلولین؛

ایزدی: استعدادیابی ضرورتی برای آینده شنا/ انتخاب ملی پوشان جوان ادامه دارد

سرمربی تیم ملی شنای جانبازان و معلولین بر لزوم استعدادیابی در این رشته تأکید کرد.

دکتر علیرضا ایزدی، با اشاره به برگزاری اولین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی شنای جوانان از چهاردهم تا هجدهم اسفند ماه در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین عنوان کرد: این اردو با حدود ۱۰ ورزشکار آغاز شد گرچه تعداد نفرات بیشتری می توانستند در ارزیابی ما شرکت داشته باشند اما با توجه به محدودیت های کرونا تصمیم گرفتیم سنجش و گزینش را به چند مرحله تقسیم کنیم.

سرمربی تیم ملی شنا، افزود: کرونا بر شنا تأثیر منفی داشت و بسیاری از ورزشکاران امکان تمرین نداشته اند اما خوشبختانه در همین چند روز شناگران از نظر جسمی و روانی شرایط مطلوبی پیدا کردند و تمریناتی که به آنها دادیم در فاصله بین اردوها نیز کمک کننده خواهد بود.

ایزدی ادامه داد: در این مرحله شناسایی و سنجش اولیه از مدعوین انجام شد. در اردوی بعدی نیز تعداد دیگری از شناگران را مورد ارزیابی قرار می دهیم که در نهایت از مجموع شناگران منتخب این دو مرحله، ملی پوشان جوان را برای رقابت های پاراآسیایی ۲۰۲۱ آماده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر هشت ورزشکار جوانی که دعوت کردیم، شاهین ایزدیار و سینا ضیغمی نیز در این اردو حضور داشتند. شاهین از حدود سه ماه پیش موفق شد تمرینات خود را در مجموعه آزادی از سر بگیرد و سینا نیز در کرمان شرایط مشابهی داشته است. این دو ملی پوش بزرگسال کشورمان برای رقابت های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو آماده می شوند.

علیرضا ایزدی در پایان گفت: شاهین ایزدیار در مسابقات جوانان ۲۰۰۹ ژاپن و سینا ضیغمی نیز در رقابت های جوانان ۲۰۱۷ امارات معرفی شدند و اهمیت استعدادیابی در شنا با همین دو نمونه گویاست. بنابراین اعزام ورزشکاران در رده سنی نوجوانان و جوانان را می بایست با جدیت دنبال کرد تا در سال های آتی بتوانیم تیم ملی قوی و منسجمی در کلاس های پزشکی، ورزشی مختلف داشته باشیم. شنا از رشته های پر مدال و ضروری برای توانبخشی افراد دارای معلولیت است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *