مربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان:

با اتحاد و همدلی به عنوان قهرمانی دست یافتیم/ برای حضوری قدرتمند در جاکارتا آماده می شویم

آذر همایون پور، مربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان ایران، پس از کسب عنوان قهرمانی رقابت های انتخابی بازی های پاراآسیایی جاکارتا، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در خصوص این مسابقات گفت: سطح رقابت ها بسیار خوب بود و هر روز نیز شاهد بهبود آن بودیم و در عین حال بازیکنان ما نیز در هر بازی شرایط بهتری پیدا می کردند. به عنوان مثال در اولین دیدار با تایلند نقاط ضعفی وجود داشت که امروز در دیدار دوم با این تیم برطرف شده بود و بازی خوبی از سوی نمایندگان کشورمان ارائه شد. حتی در دیدار با افغانستان نیز روز گذشته در پریود اول عقب بودیم اما توانستیم این کسر امتیاز را جبران کرده و پیروز میدان باشیم.

همایون پور افزود: تیم ها همه برای برد آمده بودند و با توجه به نقاط ضعفی که از رقابت های قهرمانی آسیا در چین شناسایی شده بود ، تلاش کردیم نمایش قدرتمندی داشته باشیم و تمامی افرادی که به عنوان کادر اجرایی، اعم از داوران، کلاس بندان و … در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه حضور داشتند، معتقد بودند تیم ایران بسیار تغییر کرده و بازی های خوبی را به نمایش گذاشته است.

مربی تیم ملی خاطر نشان کرد: مهم ترین عامل موفقیت های ما در این مسابقات اتحاد و همدلی بود. بازیکنان تیم همانند انگشتان یک دست در کنار هم حضور داشتند و به خوبی یکدیگر را پوشش می دادند و این نتیجه کار گروهی و تمرکز بر تقویت آن در تمرینات بود که خوشبختانه به نتیجه هم رسید و از جوان ترین تا بزرگ ترین بازیکن تیم خوب ظاهر شدند.

وی گفت: چهار تیم ایران، تایلند، افغانستان و کامبوج از این مسابقات سهمیه گرفتند و تیم های چین و ژاپن نیز قبلا مجوز حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا را بدست آورده بودند و تیم اندونزی نیز از امتیاز میزبانی برخوردار است و در این مسابقات حضور دارد.

همایون پور اظهار داشت: علاوه بر تیم هایی که در این مسابقات با آنها روبرو شدیم، با چین و ژاپن نیز در بازی های پاراآسیایی اینچئون و مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه دیدار داشتیم و نسبت به آنها شناخت داریم. تلاش می کنیم برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا ضمن حفظ جایگاه سوم اینچنئون، به ارتقا آن نیز چشم داشته باشیم.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران با شش پیروزی پیاپی مقابل تیم های تایلند، افغانستان، لائوس، هند و کامبوج، ضمن دست یابی به عنوان قهرمانی، سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا را نیز بدست آورد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *