سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان:

با ترکیبی جوان به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه می رویم/ به انسجام تیمی دست یافته ایم

مهری یوسف زاده، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان، در آخرین مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در خصوص آمادگی ملی پوشان گفت: تیم ملی بانوان با ترکیب ۱۲ ورزشکار آخرین مراحل آماده سازی را پشت سر می گذارد و نسبت به فرصتی که داشتیم و امکانات موجود، آمادگی نسبتا خوبی پیدا کردیم اما باید در نظر گرفت که با تیم هایی روبرو خواهیم شد که هم از نظر فنی هم تجهیزات و هم تجربه حضور در میادین بزرگ، شرایط بسیار بهتری نسبت به ما دارند.

یوسف زاده خاطر نشان کرد: البته این شرایط باعث نمی شود که نا امید باشیم و برای نمایش بهترین بازی های خود به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اعزام خواهیم شد. تیم بانوان تنها یکبار و در بازی های پاراآسیایی اینچئون در رویدادی برون مرزی حضور یافته و این رقابت ها دومین تجربه ی بانوان تیم ملی در میادین بین المللی است.

سرمربی تیم ملی افزود: به نسبت اعزام پیشین، تیم بسیار جوان تر شده و اکنون جوان ترین بازیکن ما ۱۶سال سن دارد. این جوان گرایی برای تیم ملی لازم بود و ملی پوشان جوان این فرصت را دارند که توانمندی های خود را در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه محک بزنند و از طرفی پشتوانه سازی برای تیم ملی نیز صورت می گیرد.

وی گفت: تیم ملی کشورمان در مسابقات پیش رو با تیم های چین، ژاپن و استرالیا روبرو خواهد شد که همگی از بهترین تیم های بانوان هستند و در نهایت دو تیم اول و دوم موفق به کسب سهمیه مسابقات جهانی آلمان خواهند شد.

یوسف زاده در پایان اضافه کرد: روحیه ملی پوشان بسیار عالی است و تلاش کردیم طی چند مرحله اردوی آمادگی که پیش بینی شده بود، به لحاظ روحی و روانی روی ورزشکاران کار کنیم و هماهنگی بین آنها را نیز بیشتر کنیم و خوشبختانه به انسجام تیمی رسیده ایم و ملی پوشان با هماهنگی خوبی روانه مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه خواهند شد.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان ایران با همراهی تیم ملی آقایان در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه حضور می یابد تا شانس خود را برای کسب سهمیه مسابقات جهانی که سال آینده به میزبانی آلمان برگزار می شود، امتحان کند.

ملی پوشان کشورمان شامگاه جمعه، ۲۷ مهر ماه تهران را به مقصد پکن، محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، ترک خواهند کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *