رئیس کمیته‌ی بین‌المللی پارالمپیک خبر داد:

بررسی راه‌حل مناسب برای مسابقات کسب سهمیه و کلاسبندی‌های توکیو ۲۰۲۰/ در جنبش پارالمپیک با چالش‌ها‌ و موانع غریبه نیستیم

اندرو پارسونز، رئیس کمیته‌ی بین‌المللی پارالمپیک در مورد شرایط بازی‌های توکیو ۲۰۲۰، ویروس کووید ۱۹ و لغو مسابقات توضیحاتی داد.
به گزارش وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، اندرو پارسونز، رئیس IPC در خصوص لغو رویدادهای ورزشی کسب سهمیه و پیش نیاز توکیو ۲۰۲۰ به ورزشکاران، اعضا و دوستان جنبش پارالمپیک توضیحاتی داد و سلامتی، انعطاف‌پذیری و عدالت را اصول مورد نظر این کمیته‌ی بین‌المللی اعلام کرد.

در متن پیام پارسونز آمده است:

ورزشکاران، اعضا و دوستان عزیز!

بشریت با چالش مشترکی در کشورهای مختلف، شهرها و جوامع جهان رو‌به‌رو شده، شرایطی پیش‌بینی نشده و عدم قطعی که آدمی هرگز پیش از این تجربه نکرده است.

تجربه‌ی کنونی جهان، موقعیتی بسیار بسیار فراتر از ورزش

ما در حال تجربه‌ی موقعیتی هستیم که بسیار بسیار فراتر از ورزش است و همچون همیشه وظیفه‌ی مراقبت از افرادی را داریم که در جنبش پارالمپیک سهیم هستند. بنابراین آنچه برای آن‌ها خوب باشد را انجام خواهیم داد.‌

سلامتی و بهداشت پارالمپین‌ها بالاترین اولویت IPC

سلامتی و بهداشت ورزشکاران پارالمپیکی بالاترین اولویت ماست. اگر لغو همه‌ی رویدادهای ورزشی در هفته‌های آتی به عنوان بخشی از یک استراتژی جهانی برای محدود کردن ویروس کووید ۱۹ باشد، می‌بایست آن را انجام دهیم. در واقع این صحیح‌ترین کاری ست که می‌کنیم.

به‌عنوان جامعه‌ی جهانی باید متحد باشیم
به عنوان یک جامعه‌ی جهانی باید متحد باشیم و از همه‌ی ابزارها و راه‌کارهای حفظ سلامتی و زندگی استفاده کنیم. در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم که به آنچه می‌خواهیم در رقابت‌های ۲۰۲۰ توکیو دست یابیم. برای برگزاری رقابت‌های جذاب، بی‌نظیر و تاریخی توکیو همگی به سختی کار کرده‌ایم و همه چیز برای این اجرا در جایگاه خودش قرار دارد.
‌‌در ۱۵۸ روز آینده، تا شروع رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، آماده‌سازی برای مسابقات ادامه دارد. همه‌ی تلاش خود را برای برگزاری مسابقات در آگوست ۲۰۲۰ به کار خواهیم بست.
اما اطمینان داشته باشید که از شرایط اخیر جهان نیز کاملا آگاهیم و همچنان به ارتباط خود را با سازمان بهداشت جهانی، ستاد برگزاری بازی‌های المپیک، ستاد توکیو ۲۰۲۰ و کارشناسان سلامت ادامه خواهیم داد.‌

ا‌‌ز تاثیر لغو مسابقات بر عدم قطعیت در کسب سهمیه‌ها و کلاس‌بندی‌ها آگاهیم

ما کاملا تاثیر لغو مسابقات را بر عدم قطعیت در کسب سهمیه‌ها و کلاس‌بندی‌های پزشکی ورزشی درک می‌کنیم و من به شما قول می‌دهم که تیم IPC تمام وقت در حال کار کردن روی این مساله است و به دنبال تدوین و اجرای یک سناریوی قابل اجرا است. ما با گروهی از از ورزشکاران پارالمپیکی‌ که ناچار به تمرین در خانه هستند همدردی می‌کنیم.‌

روز دوشنبه، هیات رئیسه‌ی IPC اطلاعات خود را نسبت به آخرین وضعیت جهانی در این رابطه به‌روز خواهد کرد و در ادامه‌ی این هفته نیز، من و تیم مدیریتی کمیته‌ی بین‌المللی پارالمپیک به گفت‌وگو با فدراسیون‌های جهانی و کمیته‌های ملی پارالمپیک کشورها خواهیم پرداخت.
‌‌
‌‌سلامتی، انعطاف‌پذیری و رعایت عدالت‌

در این گفت‌وگوها سه اصل مهم و کاربردی مدنظر ما است؛
یک، سلامتی ورزشکاران.
دو، انعطاف‌پذیری.
سه، رعایت عدالت.

می‌خواهیم کمک کرده و بهترین راه‌حل را پیدا کنیم. اما هیچ کدام از ما از این که دقیقا چه اتفاقی در این بحران رخ خواهد داد آگاه نیست، نه حتی روزانه، بلکه حتی ساعت به ساعت.
من به شما قول می‌دهم که در هفته‌ها و ماه‌های آینده تصویر روشن‌تری از این موضوع خواهیم داشت و فدراسیون‌های بین‌المللی به همراه IPC راه‌حل عادلانه‌ای برای کسب سهمیه‌ها و کلاس‌بندی‌های ورزشی توکیو ۲۰۲۰  ورزشکاران پیدا خواهند کرد.
‌‌
در جنبش پارالمپیک با چالش‌ها‌ و موانع غریبه نیستیم

از آن‌ جایی که جهان با بزرگ‌ترین چالش خود در این نسل روبه‌رو است تقاضای ما از شما صبر و انعطاف‌پذیری است. در جنبش پارالمپیک هیچ‌ کدام از ما با چالش‌ها‌ و موانع در مسیر غریبه نیستیم. هم‌چنان مانند گذشته با بررسی همه‌ی راه‌کارهای ممکن، راه‌حل مناسب را خواهیم یافت.

فراموش نکنید:
ایمن باشید، در خانه بمانید، دست‌های‌تان را بشویید و مراقب افراد سالمند باشید.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *