اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته– تبریز؛

برگزاری نشست خبری تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ جهانی والیبال نشسته

نشست خبری تیم‌های شرکت کننده در اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان برگزار شد.

در این نشست خبری سرمربیان و سرپرستان شش تیم ایران، اوکراین، روسیه، آمریکا، بوسنی. و آلمان حضور داشتند و درباره مسائل مختلف اظهار نظر کردند.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی ایران و مسئول برگزاری این رقابت‌ها گفت: این اولین دوره این رقابت‌ها است. قرار بود برزیل نیز شرکت داشته باشد، اما انصراف داد و بوسنی جایگزین آن شد. ایران سابقه زیادی در این رشته دارد و تلاش و کار زیادی نیز در آن صورت گرفته است. ما در پایان این رقابت‌ها نتیجه این تمرین را می‌گیریم.

وی افزود: برد و باخت، آخر دنیا نیست و ما بعد از هر نتیجه ای، کار و تمرین برای مسابقات جهانی را آغاز می کنیم.
سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به رویارویی با بوسنی گفت: هر دو تیم بارها یکدیگر را شکست داده‌اند. این شرایط در خصوص سایر تیم‌ها نیز حضور دارد. مهم، رشد والیبال نشسته است که باعث می شود افراد سالم از انگیزه، تلاش و قدرت ورزشکاران معلول لذت ببرند و این خیلی مهم است.

رضایی درباره رشد این رشته در ایران عنوان کرد: والیبال نشسته هم اکنون در همه استان ها و ۲۰۰ شهر فعال است و ۵ هزار ورزشکار در آن فعالیت دارند که این به اندازه کل بازیکنان این رشته در دنیا است. رقابت برای انتخاب ملی‌پوشان سخت است و من هم سختگیر هستم.
رضایی گفت: پخش زنده مسابقات و حضور و توجه رسانه‌ها به والیبال نشسته باعث می شود که صدا و تصویر این رشته به دست معلولین برسد و آنها جذب والیبال نشسته شوند. نمونه این موضوع مرتضی مهرزاد است که او را در یک برنامه تلویزیونی دیدم و دعوت کردم. خوشبختانه شرایط به‌گونه‌ای شده که حالا همه دوست دارند با او عکس بگیرند و او تبدیل به یک قهرمان شده است. معتقدم سرمایه گذاری در ورزش معلولین به حل مشکلات روحی و جسمی این رشته کمک می‌کند و این، نقطه روشن ورزش است.
وی با تشکر از مسئولان استان آذربایجان شرقی از جمله استاندار و شهردار و … در برگزاری این رویداد گفت: ما برای قهرمانی در اینجا هستیم.
در ادامه این نشست گوردون نیلی مسئول فنی مسابقات اظهار داشت: ما شاهد هیجان والیبال نشسته در اینجا خواهیم بود و امیدوارم جو هیجان انگیزی را اینجا ببینیم. فکر میکنم همه این تیم‌ها دوست دارند یکبار دیگر حضور در ایران را تجربه کنند.
وی افزود: ایران تجربه زیادی در برگزاری چنین مسابقاتی دارد و حالا طی چند روز آینده ۶ تیم برتر دنیا رقابت هیجان انگیزی را با هم خواهند داشت.
گوردون نیلی ادامه داد: ۳۷ کشور در والیبال نشسته فعال هستند که این بسیار ارزشمند است.

همچنین لارنت تورسیلاس مدیر رسانه‌ای فدراسیون جهانی پارا والیبال گفت: از حضور در ایران خوشحالم و بار دیگر از طرف فدراسیون جهانی از کشور شما تشکر می کنم و امیدوارم مسابقات در سطح خوبی برگزار شود. این رقابت‌ها فرصت خوبی برای ایجاد انگیزه در معلولان است. حضور رسانه ها نیز نشان دهنده پوشش مطلوب این رویداد است و امیدوارم هیجان زیادی را ایجاد کند.
وی افزود: ورزش برای من من و خانواده پارالمپیک یک زبان مشترک است. ورزش فراتر از مرزهاست و جوامع را به هم نزدیک میکند. در واقع قدرتی که ورزش دارد، هیچ چیز دیگری ندارد. معتقدم همه از تماشای والیبال نشسته به وجد می‌آیند و تیم ایران نیز میتواند دوباره تاریخ‌سازی کند.
در نشست خبری امروز مایکل سرمربی آلمان گفت: خوشحالم در این رقابت‌ها حضور داریم و امیدوارم رقیب جدی برای سایر تیم‌ها باشیم. ما سال گذشته قهرمان اروپا شدیم که بسیار ارزشمند بود. این برای دومین بار است که به ایران می‌آییم و امیدوارم دوباره این اتفاق رخ بدهد. فکر نمی کنم کشور دیگری بتواند با توجه تجربه بالای ایران، چنین رقابت‌های خوبی را برگزار کند.
وی گفت: تیم ما بعد از پارالمپیک ریو مربی نداشت و حالا این تورنمنت فرصت خوبی است تا خودمان را جمع و جور کنیم و در نهایت برنامه ریزی خوبی برای حضور در پارالمپیک توکیو صورت بگیرد.
در نشست خبری امروز، میرالم زوبوویچ رئیس فدراسیون بوسنی حضور دارد. وی عنوان کرد: معتقدم ایران شانس اول قهرمانی است. ما از حضور در اینجا خوشحالیم. فکر می‌کنم همه کشورها به اینجا آمده‌اند تا بار دیگر قدرت ورزش را نشان بدهند. اعتراف میکنم که ایران بهترین تیم والیبال نشسته در جهان است. امیدوارم فینال با این تیم روبرو شویم، البته باید قبل از آن مقابل روسیه پیروز شویم.
همچنین تاناتکین بومین سرمربی تیم روسیه در صحبت‌های خود عنوان کرد: این رقابت‌ها فرصت خوبی برای آمادگی به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان است. ما آماده دیدار فردا با ایران هستیم و خودمان را آماده این تورنمنت کرده‌ایم.

شوچنکو، کاپیتان تیم اوکراین نیز در این نشست خبری گفت: از دعوت به این مسابقات خوشحالم و بسیار هیجان زده هستیم. تلاش می‌کنیم تا نمایشی قدرتمندانه داشته باشیم و حداقل بتوانیم نایب قهرمان شویم.

همچنین واکر سرمربی تیم آمریکا اظهار داشت:از حضور در این تورنمنت خوشحالیم و امیدوارم بتوانیم سطح والیبال نشسته خود را بالا ببریم. از حضور در ایران و همچنین قاره آسیا خیلی هیجان زده ایم، چرا بیشتر مسابقات ما در آمریکای شمالی بوده است. قطعا در روزهای آینده نیز از نقاط مختلف تبریز بازدید خواهیم کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *