سرمربی تیم ملی پاراتکواندو:

به اهداف مان در رقابت های قهرمانی آسیا رسیدیم

خانلرخانی گفت: با تکرار عنوان قهرمانی قاره کهن و کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات قهرمانی آسیا اهداف مان محقق شد.

پیام خانلرخانی سرمربی تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا از آخرین رویدادهای پاراتکواندو در سال جاری برای افزایش امتیاز ورزشکاران در رنکینگ سیستم جهانی بود تا بتوانند جایگاه خود را برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ارتقا دهند.

وی ادامه داد: از ابتدا اردوهای تیم ملی به دنبال تکرار عنوان قهرمانی آسیا و کسب مدال طلا در اوزان پارالمپیکی بودیم که خوشبختانه ملی پوشان ما توانستند با عملکرد قابل قبول هر دو هدف را اجرایی کنند.

خانلرخانی درباره داوری مسابقات عنوان کرد: عملکرد و قضاوت داوران قابل قبول بود و با توجه به کارت هایی که در اختیار داشتیم می توانستیم از طریق ویدئو صحنه را بازبینی کنیم و خوشبختانه تیم در بحث داوری با مشکل مواجه نشد.

وی درباره حریفان تیم ملی گفت: تیم های روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان با نفرات کامل در این مسابقات حاضر شده بودند و حتی تیم کره جنوبی در وزن مهدی پوررهنما ورزشکار خوبی را به مسابقات اعزام کرده بود که البته برابر ملی پوش ما شکست خورد و در مجموع تک ستاره هایی از تیم های مختلف حضور داشتند که پاراتکواندوکاران ایران توانستند با عملکرد درخشان از سد آنها عبور کنند.

سرمربی تیم ملی افزود: بعد از این رویداد، مسابقات قهرمانی قاره اروپا که آبان ماه امسال به میزبانی کشور ایتالیا برگزار می شود آخرین فرصت تیم ها برای کسب مستقیم سهمیه پارالمپیک از طریق رنکینگ سیستم است و پس از آن سهمیه ها به صورت مسابقات قاره ای توزیع خواهد شد و از حالت رنکینگ خارج می شود.

خانلرخانی بیان کرد: حدود یکسال تا آغاز رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو فاصله داریم و تمام تلاش مان را به کار می گیریم تا با برپایی اردوهای مناسب ملی پوشان ما با آمادگی کامل راهی توکیو شوند و با دست پر به کشور باز گردند و در اولین تجربه این رشته مدال های خوش رنگی را برای تیم ملی ایران رقم بزنند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *