سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان خبر داد:

ترکیب نهایی تیم ملی بانوان برای مسابقات جهانی هلند مشخص شد

فریبا سلیمانی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان از مشخص شدن ترکیب نهایی اعزامی به مسابقات جهانی هلند خبر داد.

وی با اعلام این خبر به روابط عمومی فدراسیون گفت: با توجه تقارن سومین اردوی تیم ملی با ماه مبارک رمضان، تمرینات در شهر ساری که از نظر امکانات به ویژه تجهیزات بدن سازی مناسب ترین مکان تشخیص داده شد، برگزار و خوشبختانه در بهترین شرایط ممکن برگزار شد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: در این اردو ۱۷ بازیکن حضور داشتند که سه تن از آنها از بازیکنان جوانی بودند که به تازگی استعداد یابی شده اند و در کنار سایر ملی پوشان برای محک خوردن توانمندی شان دعوت شدند. این اقدام از این پس در اردوها صورت می گیرد و خوشبختانه استان ها برای استعدادیابی وارد رقابت شده اند و این امر برای پشتوانه سازی لازم است.

سرمربی تیم ملی افزود: در اردوی سوم بیشتر بر مسائل تاکتیکی متمرکز بودیم و مسابقاتی تدارکاتی نیز با حضور داوران آقا برگزار شد تا هرچه بیشتر شرایط به مسابقات جهانی نزدیک تر باشد.

وی گفت: پشتوانه سازی و استفاده از نیروهای جوان کاری سخت است که آغاز شده اما نتایج آن در آینده مشخص می شود و امید زیادی داریم. خوشبختانه ورزشکاران خیلی خوب با شرایط اردو و کمبود زمان هماهنگ شده اند و همکاری خوبی با کادر فنی دارند و در این سه اردو به بیشتر اهدافی که داشتیم دست پیدا کردیم.

سلیمانی اضافه کرد: در پایان اردوی سوم ۱۲ نفر از ملی پوشان به عنوان ترکیب اصلی انتخاب شدند که ترکیبی جدید هستند و مسابقات جهانی فرصت خوبی است که محک بخوردند و البته ترکیب نهایی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا بعد از مسابقات جهانی مشخص می شود و امکان دارد تغییراتی در آن صورت بگیرد و یا اینکه همین ترکیب باقی بماند.

سرمربی تیم ملی بانوان تصریح کرد: به وضوح تغییرات زیادی در ترکیب تیم دیده می شود و اسامی جدیدی به چشم می خورد و امیدواریم این کار بزرگی که شروع شده با حمایت فدراسیون و انجمن والیبال ادامه یابد و به جایگاهی که در آسیا می خواهیم دست پیدا کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه قهرمانان دنیا در والیبال نشسته بانوان از آسیا هستند، کار سختی در بازی های پاراآسیای جاکارتا پیش رو داریم و شاید نتوانیم به همین زودی به جایگاه آقایان برسیم. اما با صبر و حوصله و سرمایه گذاری بیشتر و نیز برنامه های منظم استعداد یابی، دست یابی به بهترین جایگاه در بخش بانوان نیز دست یافتنی است.

سلیمانی در پایان گفت: دهه دوم تیرماه آخرین اردوی تیم ملی که متصل به اعزام نیز هست برگزار می شود و پس از آن به مسابقات جهانی هلند که از ۲۴ تا ۳۱ تیر ماه برپاست، اعزام می شویم.

اسامی دوازده ملی پوش اعزامی به مسابقات جهانی هلند که ترکیب اصلی تیم ملی را نیز تشکیل می دهند به شرح زیر اعلام شده است:

معصومه زارعی براتی، زهرا نجاتی عارف، نسرین فرهادی، زینب ملکی دیزیجه، فرزانه حیدری، زهرا دانایی، بتول جعفریان، معصومه شجراتی، فاطمه جهانی، مهری فلاحی دریاکناری، بتول خلیل زاده و ندا پنجه باشی

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *