سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان خبر داد:

ترکیب نهایی تیم ملی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا پس از مسابقات جهانی مشخص می شود

فریبا سلیمانی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان در آستانه برگزاری دومین مرحله از تمرینات تیم ملی، در خصوص آخرین شرایط ملی پوشان و اردوهای پیش رو گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی گفت:  دومین اردوی تیم ملی بانوان با دعوت از ۱۶ بازیکن در کمپ تیم های ملی جانبازان و معلولین برگزار می شود و تا کنون تلاش کردیم در هر اردو دو بازیکن جوان که به تازگی استعداد یابی شده اند و هیچ تجربه ای حتی در مسابقات داخلی ندارند، به اردو دعوت کنیم و این اقدام بر اساس سیاست جوان گرایی در تیم ملی انجام می شود.

سلیمانی خاطر نشان کرد: تیم ملی اکنون در جوان ترین حالت خود طی سالهای گذشته قرار دارد و به صورت تقریبی می توان گفت میانگین سنی ورزشکاران ۲۵ سال است. اگرچه تجربه برای ما اهمیت زیادی دارد اما در نهایت بهترین ها و افرادی که نیازهای تیم ملی و خواسته های کادر فنی را در زمین برآورده کنند در ترکیب نهایی قرار خواهند گرفت و جوانانی که از انگیزه بالا برخوردارند و روند پیشرفت آنها محسوس است حتما در تیم خواهند بود.

سرمربی تیم ملی افزود: پیش از اردوی اول که سال گذشته برگزار شد استعداد یابی داشتیم و پیشرفت بازیکنان را در مسابقات دور رفت لیگ، اردوی اول و نیز دور برگشت لیگ مشاهده شد و می توان روی تعدادی از بازیکنان جوان و جدید حساب کرد.

وی گفت: تیر ماه سال جاری مسابقات جهانی هلند را در پیش داریم و اولین حضور تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی نیز رقم خواهد خورد. این مسابقات با حضور ۱۶ تیم برگزارمی شود که در مرحله گروهی به صورت ۴ گروه ۴ تیمی مسابقات انجام می شود که البته هنوز قرعه کشی انجام نشده و نمی دانیم در چه گروهی و با چه تیم هایی مسابقات اولیه را خواهیم داشت.

سلیمانی تصریح کرد: با توجه به اولین تجربه بانوان در مسابقات جهانی باید انتظارات بر اساس شرایط باشد و این رقابت ها خود به تنهایی به اندازه ی چند اردو برای ما مهم و اثر بخش است و می توانیم با محک کامل بازیکن به ترکیب نهایی بازی های پاراآسیایی جاکارتا برسیم و جا دارد از مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک که این اعزام موافقت کردند و این فرصت به بانوان داده شد، تشکر کنم و این نشان از دید مثبت مسئولین به ورزش بانوان دارد.

سرمربی تیم ملی اظهار داشت: با توجه به کم بودن تعداد اردوها و فشرده بودن وقت، در هر اردو تمامی فاکتورها اعم از بدن سازی و تمرینات تکنیکی، انجام شود و البته در ایامی که اردو نبود بازیکنان به صورت پیگیر تمرینات بدن سازی را از طریق مربی دریافت می کردند و تلاش کردند خود را در شرایط آماده نگه دارند که اگر غیر از این باشد آمادگی قرار گرفتن در ترکیب تیم را نخواهند داشت. ضمن اینکه در پایان هر اردو قطعا با ریزشهایی مواجه هستیم/

وی در پایان گفت: در مجموع شرایط خوبی بر تیم ملی حاکم است و بازیکنان در محیطی سالم و به دور از حاشیه رقابت می کنند و امیدواریم همانند اردوی گذشته در این اردو نیز ملی پوشان خوب عمل کنند و در فرصت باقی مانده تا مسابقات جهانی با آمادگی کامل به این رویداد مهم اعزام شویم.

معصومه زارعیبراتی، ندا پنجهباشی (خراسانرضوی)، زهرا دانایی (گلستان)، بتول جعفریان، فاطمه جهانی، بتول خلیلزاده (کرمان)، نسرین فرهادی (چهارمحالوبختیاری)، زینب ملکی، معصومه شجراتی، فهیمه ندا (اصفهان)، فرزانه حیدری (هرمزگان)، مهری فلاحی دریاکناری(گیلان)، سمیرا خالقی (زنجان)، زهرا نجاتیعارف، لیلا قادری، فریبا بیات (همدان)، ۱۶ ملی پوش دعوت شه به این اردو هستند که از ۳۱ فروردین وارد تهران، محل برگزاری تمرینات خواهند شد.

فریبا سلیمانی به عنوان سرمربی با همراهی مریم ایرانمنش، کمک مربی و پروانه باغبان، مربی مهمان، بر تمرینات نظارت دارد و سمیرا محمدی نیز به عنوان مربی بدن ساز و طیبه حصامی به عنوان نماینده فرهنگی در کنار ملی پوشان حضور دارند.

سرپرستی این اردو که از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در محل کمپ تیم های ملی جانبازان و معلولین برگزار می شود نیز بر عهده ی معصومه مهرورز است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *