سرمربی تیم ملی شنا جوانان دارای معلولیت:

تغییر ناگهانی قوانین در بازی های پاراآسیایی جوانان در مدال آوری ملی پوشان تاثیر گذار بود/ شکسته شدن ۴ رکورد ملی در بازی های پاراآسیایی

علیرضا ایزدی، سرمربی تیم ملی شنا جوانان دارای معلولیت، در خصوص علمکرد نمایندگان کشورمان در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص گفت: متاسفانه برگزار کننده مسابقات بر خلاف قوانینی که پیش از برگزاری بازی ها ارسال کرده بود، عمل کرد و تغییر ناگهانی این قوانین که در جلسه ی فنی متوجه آن شدیم، باعث شد تا شانس کسب مدال توسط شناگران کشورمان به شدت کاهش یابد.

ایزدی افزود: با بررسی هایی که صورت گرفت، اگر این تغییرات صورت نمی گرفت به جای ۲ طلا، ۱۲ نقره و ۳ برنز، می توانستیم به ۸ طلا، ۱۰ نقره و ۴ برنز دست پیدا کنیم که متاسفانه محقق نشد.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: تغییر قوانین به این صورت بود که کلیه ی کلاسها با هم ادغام می شدند و بر اساس نرم افزاری که کمیته شنا IPC طراحی کرده است، به هر شناگر امتیازی بر اساس سن، کلاس و رکورد، امتیازی داده می شد و به صورت اتوماتیک افرادی که کلاس پزشکی پایین تر داشتند شانس کسب مدالشان بیشتر بود. از سویی اکثر شناگران ما در کلاسهای بالا بودند و اگر پیش از این تغییر قوانین اطلاع داده شده بود، در انتخاب شناگران تجدید نظر کرده و کلاسهای پایین تر را در ترکیب تیم لحاظ می کردیم.

وی گفت: با این حال از عملکرد ملی پوشان رضایت دارم و خوشبختانه شناگری مانند علی محمود خانی که به خاطر این تغییرات موفق به کسب مدال نشد، توانست ۳ رکورد ملی بزرگسالان در مواد ۱۰۰ متر کرال پشت، ۱۰۰ متر آزاد و ۴۰۰ متر آزاد شکسته و به نام خود ثبت کند. وی همچنین موفق شد  از دو شناگر قدر ژاپنی رقیبان ما در بازی های پاراآسیای جاکارتا هم هستند، پیشی بگیرد و عملکرد خوبی داشت.

ایزدی در پایان تصریح کرد: علاوه بر محمود خانی، عرفان اسماعیلی هم موفق شد در ۱۰۰ متر پروانه رکورد شکنی کند و در مجموع این مسابقات توانست محک خوبی برای بچه ها باشد و برای کادر فنی هم دورنمایی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا ترسیم کند و می توان گفت از میان این شناگران، تعدادی برای حضور در تیم بزرگسالان برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا مناسب هستند و می توانند کسب مدال کنند.

تیم ملی شنا ایران در دور پیشین بازی های پاراآسیایی جوانان که به میزبانی مالزی برگزار شد، توانست در بخش معلولین به یک نشان طلا، ۱ نقره و ۷ برنز با حضور ۴ شناگر دست یابد و در این دوره از مسابقات با ۱۱ شناگر به ۲ طلا، ۱۲ نقره و ۳ برنز دست یافت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *