رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین:

توجه به استعدادیابی و ورزش بانوان باید در دستور کار رئیس هیئت همدان قرار گیرد

اسبقیان در مجمع انتخاباتی هیئت همدان گفت: توجه به استعدادیابی و ورزش بانوان و پیگیری واگذاری مجموعه ورزشی ویژه جانبازان و معلولین در این استان می بایست در دستور کار رئیس هیئت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان رئیس فدراسیون امروز در مجمع انتخاباتی استان همدان بیان کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی رئیس محترم جمهور ابلاغ شده و به منزله قانون و لازم الاجراست و ۱۶ دستگاه اجرایی موظف هستند که توجه ویژه ای به ورزش جانبازان و معلولین داشته باشند.

وی افزود: واگذاری رایگان اماکن‌ ورزشی، تخصیص اعتبارات ویژه به هیئت ها، تامین هزینه ایاب و ذهاب توسط سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، توجه شهرداری‌ها به ورزش جانبازان و معلولین از جمله موارد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که باید در این خصوص ستادی در استان با حضور دستگاه‌های متولی تشکیل شود تا این مصوبه به خوبی اجرایی شود.

وی عنوان کرد: ستاد ملی این مصوبه به ریاست وزیر ورزش و جوانان تشکیل شده است و رئیس فدراسیون نیز به عنوان دبیر در این ستاد حضور دارد که باید همین جلسات به ریاست استاندار در استانها برگزار شود.

اسبقیان با بیان اینکه استان همدان از استانهای صاحب سبک در ورزش است، اضافه کرد: همدان از گذشته مدیران و ورزشکاران خوبی در ورزش کشور داشته و در حال حاضر در ورزش های جانبازان و معلولین نیز صاحب مدال و جایگاه است.

اسبقیان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری توجه ویژه و خاص روی ورزش جانبازان و معلولین دارند، بیان کرد: شناسایی استعدادهای ورزشی و توجه ویژه به ورزش بانوان مورد تاکید وزارت ورزش و جوانان است و هیئت نیز باتوجه به این موضوعات می بایست به رشد ورزش جانبازان و معلولین در استان کمک کند.

وی تصریح کرد: توجه به شهرستان ها، بخش ها و راه اندازی هیئت های شهرهایی که هیئت ندارند و توجه به آموزش مربیان و داوران و تعامل با بخش های مختلف فدراسیون و ساخت مجموعه های ورزشی ویژه جانبازان و معلولین و پیگیری واگذاری یک مجموعه به نام ورزش جانبازان و معلولین باید در دستور کار هیئت قرار گیرد.

رئیس فدراسیون در پایان با بیان این مطلب که ۱۵ درصد از افراد جامعه را جانبازان و معلولین تشکیل می دهند گفت: نباید بی تفاوت از این افراد عبور کنیم و رئیس جدید هیئت می تواند با همراهی سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شناسایی ورزشکاران مستعد بپردازد تا فضا برای رشد و توسعه ورزش جانبازان و معلولین در این استان مهیا شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *