برای شرکت در رقابت های قهرمانی جهان،

تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین امروز عازم پرتغال می شود

قایقرانان جانباز و معلول کشورمان برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان، امروز ۲۸ مرداد عازم پرتغال می‌شوند.

مسعود مهدوی نیا، سرمربی تیم ملی پارا قایقرانی، در خصوص حضور ملی پوشان در رقابت های قهرمانی جهان پرتغال به روابط عمومی فدراسیون گفت: این اعزام بر اساس تفاهم نامه فدراسیون قایقرانی با کمیته ملی پارالمپیک، با همکاری این دو نهاد و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین انجام می شود.

مهدوی نیا افزود: شهلا بهروزی راد و نادر عیوضی در کلاس KL3 دو نماینده ایران در این مسابقات هستند و رقابت ها از روز چهارشنبه، ۳۱ مرداد در کایاک تک نفره مسافت ۲۰۰ متر آغاز می‌شود و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بهروزی برای راهیابی به فینال می بایست سه مرحله مقدماتی و دو نیمه نهایی را پشت سر بگذارد و عیوضی نیز چهار مرحله مقدماتی و نیمه نهایی را در پیش خواهد داشت.

مهدوی نیا تاکید کرد: در حال حاضر، شهلا بهروزی راد در جایگاه پنجم و نادر عیوضی یازدهم جهان هستند و ما امیدواریم با راهیابی به فینال A، از نظر رنکینگ  این دو ملی پوش در جایگاه بهتری قرار بگیرند.

سرمربی تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین در پایان با اشاره به اینکه ممکن است نفراتی به تیم در مسابقات آسیایی اضافه شوند، خاطر نشان کرد: تیم ملی پارا قایقرانی ایران، در مهر ماه به رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان اعزام می شود و ما سعی داریم در تمام مواد قایقرانی و در کلاس های KL1، KL2 و KL3 شرکت کنیم تا تیم خوبی را برای مسابقات آسیایی سال آینده که برای کسب سهمیه ۲۰۲۰ پارالمپیک توکیو در مجارستان برگزار می‌شود، آماده کنیم.

تیمی ملی پاراقایقرانی کشورمان در رقابت های آسیایی تایلند در سال گذشته، با پنج نماینده، موفق به کسب ۸ مدال (۲طلا، ۴ نقره و ۲ برنز) وعنوان قهرمانی آسیا شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *