رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین:

ثابت کردیم توان میزبانی رویدادهای بین المللی را داریم/ امیدواریم به فینال رقابت های جهانی راه‌یابیم

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان با ابراز رضایت از میزبانی رقابت های فوتبال هفت نفره آسیا – اقیانوسیه در جزیره کیش گفت: خوشحالیم که برگزاری این مسابقات به میزبانی کشور عزیزمان با موفقیت انجام شد.

به گزارش سایت فدراسیون جانبازان و معلولان، رقابت های فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا – اقیانوسیه با حضور پنج تیم ایران، استرالیا، اردن،  تایلند و کره جنوبی به میزبانی جزیره کیش برگزار شد که در نهایت تیم ملی ایران با کسب عنوان قهرمانی به کار خود پایان داد. استرالیا به مقام نایب قهرمانی رسید و اردن با کسب عنوان سومی به کار خود پایان داد.

تیم های ایران و استرالیا به عنوان دو تیم برتر رقابت ها سهمیه حضور در رقابت های جهانی را کسب کردند.

حمید علی صمیمی در پایان این رقابت ها اظهار داشت: میزبانی رقابت های اینچنینی باعث ارتقای جایگاه ما خواهد شد. ما اوایل امسال میزبان رقابت های والیبال سوپر سیکس در تبریز بودیم که آن هم با موفقیت انجام شد و باز هم سازمان جهانی والیبال نشسته با میزبانی ما موافقت کرده است. میزبانی این مسابقات به ارتقای جایگاه ما کمک می کند. قصد داریم در وزنه برداری هم میزبان باشیم و موافقت هایی هم صورت گرفته است.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان به فواید جنبی برگزاری این تورنمنت ها در کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری این رقابت ها به حضور مربیان برتر در کشور منجر می شود ضمن اینکه استانداردهای داوری ورزش ما در بخش معلولان ارتقا پیدا می کند.

وی با ابراز رضایت از میزبانی ایران گفت: ما در بخش ترابری هوایی و اسکان تیم ها نشان دادیم هیچ مشکلی نداریم. ضمن اینکه فوتبال سی پی در شرایطی است که باید به کمک آن شتافت. ببینید در حال حاضر ۷۰۰ تا ۸۰۰ بازیکن فوتبال در بخش فوتبال فلج مغزی فعالیت می کنند و اگر این رشته به بازی های پارالمپیک بازنگردد، این بخش از بدنه ورزش کشور انگیزه های خود را از دست خواهد داد. در نظر داریم مسابقات فوتبال هفت نفره را در دو گروه سنی جوانان و بزرگسالان برگزار کنیم.

صمیمی در ارتباط با حذف فوتبال هفت نفره از پارالمپیک گفت: پرونده بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ بسته شده و فوتبال هفت نفره از بازی ها حذف شده اما امیدواریم این رشته جذاب از سال ۲۰۲۴ به پارالمپیک بازگردد.

صمیمی در پایان در خصوص پیش بینی عملکرد ایران در بازی های جهانی اسپانیا گفت: ما به عنوان نایب قهرمان پارالمپیک به این رقابت ها پا می گذاریم. امیدوارم حداقل به فینال این مسابقات راه پیدا کنیم. البته این را هم در نظر داشته باشید ما تا سال ۲۰۲۴ با یک انتقال نسل مواجه خواهیم بود و تیممان کاملا متحول و جوان می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *