رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین خبر داد:

ثبت رکورد جهانی شرط اصلی دعوت به اردوی تیم ملی/ سهمیه اولویت اول نیست

بهمن رضایی گفت: دی ماه، برای انجمن همراه با شروع دوباره اردوهای غیر متمرکز تیم ملی بود و ما در این دوره از اردوها، از چهار ملی پوش دارای سهمیه توکیو دعوت کردیم که در رنکینگ جهانی اول تا سوم هستند.

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون عنوان کرد: حامد امیری که در دسته بندی کمیته ملی پارالمپیک طلایی است، در اردوی ۳۰ روزه به سر می برد و تا به حال هم حدود نود روز در اردوی آمادگی کیش حضور داشته است. امان اله پاپی و علیرضا مختاری تمرینات هم به کیش آمدند و زیر نظر مربیان خود پیگیری می کنند. هاشمیه متقیان، نیز در اهواز به مربیگری زهرا کرم زاده مشغول تمرین است. اردوی این سه ورزشکار به پایان رسیده و از اوایل بهمن ماه دور جدید تمرینات آنها آغاز خواهد شد.

وی درباره آسیب دیدگی حامد امیری تأکید کرد: خوشبختانه با نظارت پزشکی، امیری شرایط خوبی دارد و بهبود پیدا کرده است. او تا بهمن ماه برای حضور در رقابت های فزاع امارات، به تمرینات خود در کیش ادامه خواهد داد.

رضایی خاطرنشان کرد: مرحله نخست رقابت های رکوردگیری در مهر ماه با شرکت ورزشکارانی از استان های مختلف انجام شد. مرحله نهایی نیز نیمه دوم اسفند ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود. البته در این رکوردگیری نفراتی شرکت می کنند که کلاسبندی IPC و رنکینگ جهانی دارند.

رئیس انجمن پارادوومیدانی در پایان و درباره انتخاب ملی پوشان گفت: در نظر داریم با سنجش نتایج رکوردگیری و رنکینگ جهانی ورزشکاران و بر اساس تعداد سهمیه ها در اسفند ماه تعداد ملی پوشان در اردو را افزایش دهیم. در واقع برای انتخاب اعضای تیم ملی ثبت رکوردهایی در حد جهان شرط اصلی است و سهمیه در اولویت بعدی قرار دارد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *