رکورد دار پرتاب دیسک آسیا:

خرسندامیری: از لیست برنزی ها با طلا برگشتم/به کم قانع نیستم/ روزانه ۴ ساعت برای ورزش در رفت و آمد هستم

حسین خرسند امیری، ملی پوش تهرانی تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین، با اشاره به کسب مدال طلای پرتاب دیسک در رقابت های پاراآسیایی، به روابط عمومی فدراسیون گفت: در لیست ورزشکاران برنزی دیده شده بودم اما رکورد آسیا را شکستم و از جاکارتا با طلا برگشتم که بر کلیشه ها و نمی شود ها خط بکشم.

خرسندامیری افزود: از سال ۸۳ در حادثه تصادف دچار ضایعه نخاعی از ناحیه گردن شدم و تا چند سال تصور می کردم وضعیت جسمی من بهبود پیدا می کند و به شرایط جسمی سابق باز می گردم اما یک روز تصمیم گرفتم از زندگی در گذشته بپرهیزم.

وی ادامه داد: من قبل از معلولیت بدنسازی و کاراته کار می کردم، فعالیت رسانه ای ورزش معلولین در گذشته کم بود. سال ۹۰ به سختی با ورزش معلولین آشنا شدم، سال ۹۳ در رقابت های کشوری شرکت کردم و دنیای ورزش معلولین را جدی تر دنبال کردم. سال ۲۰۱۶ در رقابت های فزاع موفق به کسب طلا شدم و پس از آن تصمیم گرفتم خودم را برای رقابت های پاراآسیایی جاکارتا آماده کنم.

دارنده نشان طلای پرتاب دیسک رقابت های جاکارتا تاکید کرد: فاصله محل تمرین من با خانه به گونه ای است که روزانه حدود سه تا چهار ساعت در مسیر رفت و برگشت به سالن های بدنسازی و زمین های پرتابی هستم. در واقع، بزرگترین حامیان من در ادامه تحصیلات دانشگاهی و فعالیت های ورزشی اعضای خانواده ام هستند که امیدورام بتوانم جبران محبت آنها را بکنم. از مربی ام هرمز صادقی نیز برای تمرینات خوبی که به من داد، سپاسگزارم.

وی در ادامه تصریح کرد: در مسابقات جاکارتا، موفق شدم علاوه بر کسب مدال طلا با ثبت رکورد ۱۹ متر و ۶۹ سانتی متر، رکورد قبلی آسیا و پاراآسیایی را که ۱۷ متر و ۵۲ سانتی متر بود، ارتقا دهم.

حسین خرسند امیری در پایان خاطرنشان کرد: آرزوی من رسیدن به سکوهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است و برای آن از جان مایه خواهم گذاشت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *