رئیس انجمن تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین:

در سال ۹۶ دستاوردهای خوبی داشتیم/ کمانداران ملی پوش در شرایط مطلوبی قرار دارند

مجید کهتری، رئیس انجمن تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین در آغاز سال جدید پیرامون دستاوردهای سال ۹۶ و برنامه های پیش رو در سال ۹۷، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص گفت: سال ۹۶، سال خوبی برای رشته تیراندازی با کمان بود و خوشبختانه موفق شدیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم. در این مورد می توان به نتایج مسابقات رنکینگ بین المللی جمهوری چک و مسابقات جهانی چین که بسیار مهم بود، اشاره کرد.

کهتری افزود: با توجه به حضور پیشین کشورمان در هر دو این مسابقات که سال ۲۰۱۵ برگزار شد، می توان به پیشرفت کمانداران پی برد. خوشبختانه توانستیم در مجموع مسابقات جمهوری چک و مسابقات جهانی چین به ۱۶ مدال دست پیدا کنیم که در مقایسه با دوره ی قبل این تعداد به ۵ یا ۶ برابر رسیده است.

رئیس انجمن تیراندازی با کمان خاطر نشان کرد: به دلیل کمبود بودجه در ماههای پایانی سال ۹۶ سه مرحله از اردوهای پاراآسیایی جاکارتا برگزار نشد، اما در مجموع این سال برای رشته ی تیراندازی با کمان سال خوبی بود و جا دارد از حمایت ها و پشتیبانی های کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون در برگزاری اردوها و اعزام ها قدردانی کنم.

وی گفت: اگرچه اردوهای تیم ملی در پایان سال برگزار نشد اما ملی پوشان با عزمی راسخ مشغول آماده سازی هستند و به صورت انفرادی در شهرهای خود تمرین می کنند و در مجموع شرایط مطلوبی داریم و چند نفری از ورزشکاران نیز که آسیب دیدگی دارند مشغول مداوا هستند و شرایطشان روز به روز بهتر می شود.

کهتری تصریح کرد: طبق مصوبات، در سال جدید تا زمان اعزام به بازی های پاراآسیایی جاکارتا هر ماه یک اردو پیش بینی شده و دو اعزام تدارکاتی نیز در نظر گرفته شده که برگزاری همه ی این موارد منوط به فراهم شدن شرایط است. اولین اعزام تدارکاتی مسابقات جمهوری چک هست که طبق روال اواخر خرداد و تیر ماه برگزار می شود و دومین رویداد نیز هنوز مشخص نیست و امیدواریم بتوانیم با فراهم آمدن امکانات تا پیش از بازی های پاراآسیایی جاکارتا در دو رویداد تدارکاتی شرکت کنیم.

رئیس انجمن تیراندازی با کمان افزود: تحول در کادر فنی از دیگر اتفاقات سال ۹۶ بود و با تکیه بر پتانسیل داخلی خوشبختانه به نتایج خوبی هم دست پیدا کردیم و در این سال دیگر از مربیان خارجی استفاده نکردیم.

وی گفت: در تلاش هستیم تا اردو ها را با همان نفرات قبلی و به صورت حداکثری برگزار کنیم و در اعزام ها به خصوص بازی های پاراآسیایی جاکارتا، با تیم کامل در مسابقات شرکت داشته باشیم و البته همه ی اینها وابسته به سیاست های کمیته ملی پارالمپیک خواهد بود.

کهتری در پایان اظهار داشت: هرچه کمانداران ملی پوش در رویدادهای بیشتری حضور یابند قطعا با تجربیاتی که بدست می آوردند می توانند حضوری درخشان تر در میادین بزرگ داشته باشند و امیدواریم با تداوم حمایت ها، در رقابت های پیش رو باز هم برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *