سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر:

در گروه A کار دشواری پیش رو داریم/ هدف ما در مسابقات جهانی آلمان نمایش بهترین عملکرد تیمی است

محمدرضا دستیار، در خصوص جایگاه ایران در گروه A مرحله ی مقدماتی رقابت های قهرمانی جهان آلمان، گفت: مراکش قهرمانی قاره آفریقا و کانادا نیز قهرمانی چندین دوره رقابت های پارالمپیک را در کارنامه خود دارند، البته تیم ملی آلمان در نخستین بازی خود در رقابت های ریو ۲۰۱۶ مقابل تیم ملی کشورمان شکست خورد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان افزود: با توجه به تلاش بازیکنان، کادر فنی و اردوهایی که در پیش داریم، امیدواریم از گروه خود صعود کنیم و در میان ۸ تیم برتر قرار بگیریم که این امر با برگزاری اردوهای منظم و در اختیار داشتن تجهیزات و لژیونرهایی که داریم صعود برای ما دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: ما در اردوی دوم آماده سازی که هم اکنون در حال برگزاری است، تمرینات تاکتیکی خوبی را برای ملی پوشان در نظر گرفته ایم. این اردوها دو منظوره است و از آنجا که مسابقات جهانی آلمان را در مرداد ماه سال آینده در پیش داریم، این تمرینات برای آماده سازی رقابت های جهانی نیز پیش بینی شده است.

دستیار گفت: در این مرحله تمرینات با دعوت از ۲۲ ورزشکار در حال برگزاری است. مدعوین تعدادی از ورزشکاران جوان اعزامی به مسابقات جهانی جوانان کانادا، تعدادی از ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و باقی نیز از بهترین بازیکنان لیگ های باشگاهی هستند و در هر اردو با کاهش بازیکنان روبرو هستیم تا در نهایت به ترکیب اصلی برسیم.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: ما هفت لژیونر نیز داریم که در لیگ های باشگاهی کشورهای مختلف مشغول فعالیت هستند و طی مکاتباتی که انجام شده، شرایط این ملی پوشان به صورت مرتب از طریق باشگاه ها رصد می شود تا خرداد ماه که این لژیونرها به جمع تیم ملی پیوستند، بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم و نفراتی که آماده تر هستند انتخاب شوند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در پایان تصریح کرد: اولین حضور ایران در مسابقات جهانی به سال ۲۰۱۴ برمی گردد که به میزبانی کره جنوبی برگزار شد و رقابت های جهانی آلمان که سال ۲۰۱۸ در هامبورگ برگزار می شود، دومین حضور ما در این رویداد مهم خواهد بود. تلاش می کنیم در مسابقات جهانی آلمان بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *