امروز انجام شد؛

دیدار اسبقیان با استاندار چهارمحال و بختیاری

رئیس فدراسیون پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی چهارمحال و بختیاری، با حضور در استانداری با استاندار و مدیرکل اداره ورزش و جوانان این استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت چهارمحال و بختیاری، اسبقیان رئیس فدراسیون به همراه سرهنگ کیوانی رئیس بسیج ورزشکاران استان، قرنبانپور سرپرست، فرهادی نایب رئیس بانوان و نیکزاد خزانه دار هیئت و فتاحی از ورزشکاران پاراتیروکمان استان و جعفری نایب رئیس بانوان هیئت شهرستان شهرکرد، با حضور در استانداری استان با دکتر حیدری استاندار و دکتر بنیادی فر مدیرکل اداره ورزش و جوانان این استان امروز سه شنبه ۱۶ اسفند ماه در خصوص مسائل و هیئت و مشکلات ورزشکاران استان گفتگو کرد.
در این دیدار قربانپور سرپرست هیئت گزارشی درخصوص عملکرد هیئت ورزش های جانبازان و معلولین استان ارائه کردند.
اسبقیان رئیس فدراسیون در این نشست گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شامل سیاست ها، راهبردها، وظایف و ظوابط اجرایی ترویج فرهنگ حضور، توانمندی و افتخار آفرینی ورزش جانبازان و معلولین است که از سوی رئیس محترم جمهور ابلاغ شده و به منزله قانون و لازم الاجرا است. برای اجرای این مصوبه دبیرخانه ای در ذیل کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی به دبیری رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین تشکیل شده که هر ساله گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می دهد.
وی ادامه داد: این مصوبه برای ۱۶ دستگاه در راستای حمایت از ورزش جانبازان و معلولین وظایفی مشخص کرده است. در استان‌ها نیز این ستاد با ریاست مدیر اداره کل ورزش و جوانان باید فعالیت کند تا نمایندگان استان‌ها فضایی برای پیگیری مصوبه داشته باشند چرا که این ابلاغیه می تواند راهی برای توسعه ورزش جانبازان و معلولین باشد. از استاندار استان می خواهم پیگیر تشکیل ستاد باشند تا این مصوبه عملیاتی شود.
رئیس فدراسیون با بیان این مطلب که ۱۵ درصد از افراد جامعه را جانبازان و معلولین تشکیل می دهند گفت: نباید بی تفاوت از این افراد عبور کنیم و استان چهارمحال و بختیاری می تواند با همارهی سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شناسایی ورزشکاران مستعد بپردازد تا فضا برای رشی و توسعه ورزش جانبازان و معلولین در این استان مهیا شود.
دکتر حیدری استاندار چهار محال و بختیاری بیان کرد: این استان آمادگی میزبانی اردوهای تیم های ملی را دارد و اگر وزارت ورزش و جوانان سرمایه گذاری کند می توانیم با احداث کمپ تیم های ملی شرایط را برای آمادگی ورزشکاران دررشته های مختلف آماده کنیم. این استان بام ایران است و به لحاظ اقلیمی در شرایط خوبی قرار دارد و می توان با استفاده از ظرفیت های سپاه پاسداران، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به پیشرفت ورزش کشور کمک کنیم.
در پایان مقرر شد جلسه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان با حضور روسای شهرستان‌ها، اداره کل ورزش و جوانان و دیگر نهادها تشکیل شود. همچنین سالن ورزشی به صورت رایگان در اختیار هیئت استان قرار گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *