امروز انجام شد؛

دیدار اسبقیان با شهردار شهر یزد/ پیشنهاد امضای تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون و شهرداری این شهر

رئیس فدراسیون پس از برگزاری مجمع انتخاباتی یزد با شهردار این شهر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، پس از برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت یزد، جلسه ای با حضور اسبقیان رئیس و کشاورز نوری سرپرست مدیر امور استان های فدراسیون، دکتر عطابخش رئیس هیئت، هاشمی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، با عزیزی شهردار این شهر امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ماه برگزار و در این نشست بر امضای تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون و شهرداری یزد جهت توسعه ورزش جانبازان و معلولین تاکید شد.

عزیزی در این جلسه بیان کرد: همواره به دنبال توسعه ورزش جانبازان و معلولین در این شهر بوده ایم. طرح برگزاری المپیاد ورزشی این حوزه نیز از فعالیت ها و ایده های جدید در سطح شهر بود که تلاش کردیم که با تبلیغات گسترده و در نهایت با اهدا جوایز در این عرصه سهمی داشته باشیم.

شهردار یزد در پایان گفت: رشته های مختلف ورزشی در این پارالمپیاد رقابت داشتند. که باعث ایجاد پویایی و نشاط در بین ورزشکاران مختلف شد. شهر یزد جاذبه فرهنگی و گردشگری دارد که در توسعه ورزش همگانی تاثیر گذار خواهد بود. امیدواریم این طرح در سال های آینده به صورت قوی تر و منسجم تری اجرا شود.

در این جلسه حسینی دبیر هیئت ورزش های جانبازان و معلولین یزد، ضمن ارائه گزارشی فعالیت ها، عنوان کرد: پروژه هفت خوان، اولین پروژه امسال ما بود که شامل هفت میدان و گذر اصلی شهر یزد بود که در دستور کار مناسب سازی قرار گرفت. این پروژه ادامه دارد و امیدوار هستیم در آینده نزدیک شهر یزد به عنوان یکی از شهر های مناسب سازی شده ایران برای افراد دارای معلولیت شناخته شود. در سالی که گذشت همراه این فعالیت ها، پروژه های مختلف ورزشی جانبازان و معلولین در یزد اجرا شد.

اسبقیان در این نشست بیان کرد: ورزش برای تمام رده های سنی لازم است. متناظر با ستاد ملی وزارت ورزش، در استان ها نیز ستادی به ریاست مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان برای پیگیری مفاد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همکاری دستگاه ها تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در راستای این مصوبه، ستاد ملی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده است که ریاست آن بر عهده دکتر سلطانی فر وزیر ورزش است و دکتر احمدی نایب رئیس آن و رییس فدراسیون دبیر این ستاد است‌.

اسبقیان اظهار داشت: من به عنوان دبیر این ستاد می بایست در پایان سال گزارشی از عملکرد و همکاری دستگاه ها درباره اجرایی شدن این مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر ورزش ارائه کنم.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: ورزشکاران پارالمپیکی برای جامعه الگو هستند و همیشه در مدال آوری پیشرو بودند. امیدوارم با قدمت و تاریخی که استان یزد دارد توسعه ورزش جانبازان و معلولین هدف نهایی خود قرار دهد و در حوزه همگانی و قهرمانی با برنامه ریزی های شبیه به برگزاری این المپیاد موفق و پیشرو باشد.

گفتنی است در پایان از معاونین فرهنگی و ورزشی شهرداری با اهدای لوحی از سوی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین تقدیر شد.

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *