رویداد جهانی پیش روی جوانان پارادومیدانی؛

رضایی: مسابقات قهرمانی کشور حکم انتخابی تیم ملی دارد/حضور تمام ورزشکاران الزامی است

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین گفت: رقابت‌های قهرمانی کشور در صورت برگزاری حکم انتخابی تیم ملی را خواهد داشت.

بهمن رضایی رئیس انجمن پارا دوومیدانی کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: در صورت مساعد بودن شرایط جامعه نسبت به بیماری کرونا رقابت‌های قهرمانی کشور بزرگسالان و رده جوانان را آخر شهریور ماه سال جاری برگزار خواهیم کرد تا وضعیت آمادگی ورزشکاران را مورد ارزیابی قرار دهیم. این مسابقات برای تمام رده های سنی حکم انتخابی تیم ملی را خواهد داشت.

وی ادامه داد: رده سنی جوانان دو رویداد مهم پاراآسیایی بحرین و جهانی سوئیس را در سال ۲۰۲۱ در پیش دارد. بر همین اساس نیاز داریم که رقابت‌های قهرمانی کشور را برگزار کنیم تا وضعیت رکورد ورزشکاران مشخص شود و همچنین اگر در بحث کلاسبندی مشکلی وجود دارد از طریق فدراسیون آن را برطرف کنیم.

رضایی افزود: در بخش بزرگسالان نیز به دلیل بررسی آمادگی ورزشکاران و نیز رنکینگ آنها این مسابقات حائز اهمیت است تا زمانی که قرار باشد اسامی را به کمیته ملی پارالمپیک برای حمایت از آنها و نیز حضور در اردوهای متمرکز تیم ملی ارائه دهیم باید اطلاعات ما درباره آخرین وضعیت ورزشکاران به روز باشد.

رئیس انجمن عنوان کرد: تمامی ورزشکاران ما به جز حامد امیری که در اردوی آخر با حضور دبیرکل و معاون فنی پارالمپیک رکورد طلایی خود را به ثبت رساند، باید در رقابت های قهرمانی کشور حاضر شوند.

رضایی اظهار داشت: تمرینات ورزشکاران را در این مدت که ویروس کرونا باعث تعطیلی اردوها شده است زیر نظر داشتیم و آنها از طریق فضای مجازی با من و مربیان استانی در تماس بودند تا برنامه‌های تمرینی خود را هماهنگ کنند.

وی تصریح کرد: البته بیماری کرونا کار را در تمرین سخت و محدود کرده است و ما هم به همین دلیل تصمیم گرفتیم آخر فصل تابستان مسابقات را برگزار کنیم تا ورزشکاران زمان کافی برای تمرین داشته باشند و به آمادگی مطلوب و مد نظر انجمن برسند.

رئیس انجمن در پایان گفت: تعدادی از ورزشکاران ما که رکوردهای خیلی خوبی در مسابقات قهرمانی کشور سال گذشته به ثبت رساندند نیاز به کلاسبندی بین المللی دارند که به همین منظور قرار بود سال ۹۸ در مسابقات امارات حاضر شوند که متاسفانه این رویداد به دلیل بیماری کرونا لغو شد. امیدوارم بعد از این شرایط، با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون بتوانیم در نخستین تورنمنت برون مرزی این نفرات را اعزام کنیم تا علاوه بر کلاسبندی بین المللی، در رنکینگ جهانی نیز قرار بگیرند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *