رضایی:

هدف‌مان در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور اول جهان است

ظهر امروز نشست خبر هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ با حضور گسترده اصحاب رسانه در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین؛ و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک،هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری امروز اظهار داشت: اولین سیاست ما برای اعزام به پارالمپیک توکیو کسب سهمیه نیست. با توجه به مسائل مختلف که من مجری اجرای آن مصوبات هستم و چهار گروه اعزام می‌کنیم. گروه طلا، گروه نقره و گروه برنز و گروهی که جوان و قهرمان آسیا هستند و ممکن است در رده‌های بعدی بایستند که ما از آنها به خاطر بازی‌های پاراآسیایی حمایت می‌کنیم.
وی افزود: کسب سهمیه باید بشود، ولی ملاک اعزام به صورت کیفی است. فکر می‌کنیم جای خالی کیفی گرایی در ورزش ایران وجود دارد و می‌خواهیم در این مسیر حرکت کنیم. پس هدف ما برای توکیو بیشتر کیفی و مدال‌آوری است.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: گروه اول ما شامل دوومیدانی، وزنه‌برداری، تیراندازی، تیروکمان، جودو، تکواندو، والیبال نشسته و فوتبال پنج نفره می‌شوند که شانس کسب سهمیه و کسب مدال دارند. گروه ب که دارای شانس کسب سهمیه هستند، اما شانس مدال کمی دارند ولی می‌توانند در پاراآسیایی کمک کنند که شنا، کانو، گلبال مردان، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته بانوان شامل می‌شوند. اینها امکان کمی برای کسب مدال دارند، ولی باید از الان برای پاراآسیایی حمایت کنیم. همچنین رشته‌هایی هم داریم که شانس کسب سهمیه ضعیف و کمی دارند.

رضایی درباره مسائل فرهنگی و موضوع گرفتن تضمین از ورزشکاران اعزامی به خارج از کشور گفت: باید وزارت ورزش در سیستم خودش به یک نتیجه‌ای برسد که آیا نیاز است که تضمین گرفته شود یا نه. الان برای هر ورزشکار خلأهای را می‌خواهیم پر کنیم. ورزشکاری که به پارالمپیک می‌رود، باید شرایطش را بداند و آمادگی لازم را داشته باشد. یک معاونت فرهنگی ایجاد کرده‌ایم که در آینده اخبار بیشتری از آن منتشر خواهد شد.
وی درباره شرایط شاهین ایزدیار عنوان کرد: او از من در جاکارتا ۳۰۵۰۰ دلار گرفت و جایزه مدالش را هم دریافت کرد. او اگر خوب کار کند، جزو هشت نفر برتر پارالمپیک قرار می‌گیرد. ایزدیار کسب سهمیه اش در شهریور در لندن است و برای اعزامش اقدام می‌کنیم. شاهین قبل از جاکارتا بسیار حرفه‌ای فکر کرد و حتی هزینه داد و مربی شخصی گرفت که نتیجه‌اش را هم دید. ما هیچ ورزشکاری را رها و فراموش نکرده‌ایم و به دنبال موفقیت آنها هستیم. ما تا یک اندازه‌ای می‌توانیم جلو برویم و ساختار ایجاد کنیم، سایر مسائل در اختیار ورزشکار است.
وی در پایان درباره شرایط زهرا نعمتی گفت: او توانمند است، اما باید تمرکزش را روی یک چیز بگذارد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *