سرپرست انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین اعلام کرد:

رقابت های قهرمانی کشور با حضور ۴۱۰ ورزشکار برگزار می شود

بهمن رضایی، سرپرست انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین در خصوص نشست هماهنگی رقابت های قهرمانی کشور گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص افزود: نشست هماهنگی برگزاری رقابت های قهرمانی کشور با حضور دبیر و معاونت ها و مدیریت های فدراسیون به منظور انجام آخرین هماهنگی ها برگزار و پیرامون اقدامات انجام شده و نیز تمهیدات برای برگزاری هر چه بهتر این رقابت ها، گفتگو شد.

رضایی افزود: در این دوره از مسابقات ۲۶۰ ورزشکار آقا و ۱۵۰ ورزشکار خانم از استان های سراسر کشور حضور دارند و به هر استان سهمیه ی ۱۳ نفره ( ۸ آقا، ۵ خانم) اختصاص یافت و در غیر این صورت شاهد حضور نفرات بسیار بیشتری بودیم.

وی خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در این رقابت ها شامگاه ۲۱ اردیبهشت ماه وارد تهران می شوند و جلسه فنی مسابقات آقایان ساعت ۲۲ همین شب برگزار می شود و مسابقات در بخش آقایان نیز طی روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برپا خواهد بود.

سرپرست انجمن دو ومیدانی گفت: در بخش بانوان نیز جلسه فنی شامگاه ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار و مسابقات آنها نیز ۲۴ اردیبهشت ماه در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود.

رضایی تصریح کرد: رقابت های این دوره با حضور ۴۰ داور ( ۲۶ آقا و ۱۴ خانم) بین المللی از فدراسیون دو ومیدانی و فدراسیون جانبازان و معلولین قضاوت می شود و تلاش شده در بخش بانوان اکثر عوامل اجرایی از خانم ها باشند.

وی افزود: پس از برگزاری مسابقات رکوردهای ثبت شده از سوی ورزشکاران توسط کمیته فنی بررسی می شودو افرادی که توانسته باشند به حد نصاب نفر دوم آسیا در بخش آقایان و نفر سوم آسیا در بخش بانوان در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ دست یافته باشند انتخاب می شوند و در نهایت از بهترین های آنها برای حضوردر تیم ملی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا دعوت خواهد شد.

سرپرست انجمن دو و میدانی در پایان گفت: اواخر خرداد ماه مسابقات بین المللی تونس را در پیش داریم و به سه منظور در آن شرکت می کنیم. اول اینکه ورزشکاران Cp  در رشته دو ومیدانی می بایست مجددا کلاس بندی شوند ، چرا که کلاس بندی های آنها review شده و از این رو نفرات برتر در گروه CP به این مسابقات اعزام می شوند تا کلاس بندی آنها تایید شود. دوم اینکه قهرمانانی که شانس نشان طلا در بازی های پاراآسیایی جاکارتا را دارند در این مسابقات شرکت می کنند تا آمادگی خود را محک بزنند و در آخر چنانچه نفراتی از مسابقات قهرمانی کشور شناسایی شدند که رکوردهایشان با حد نصاب مورد نظر انجمن برابر بود اما کلاس بندی بین المللی ندارند، در این مسابقات کلاس بندی بین المللی خود را دریافت کنند.

این مسابقات با عنوان بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *