رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین:  

رقابت های قهرمانی کشور با هدف انتخابی تیم ملی برگزار می شود

رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین گفت: رقابت های قهرمانی کشور با هدف انتخابی تیم ملی برای رقابت های جهانی برگزار می شود.

بهمن رضایی، رئیس انجمن پارا دو و میدانی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مسابقات قهرمانی کشور با هدف انتخابی تیم ملی در روز های ۵ تا ۷ تیرماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب استان تهران با حضور ۲۵۰ ورزشکار آقا و ۱۵۰ ورزشکار خانم برگزار می شود.

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشور در تمام ماده های پرش، دو، پرتاب و در کلاس های ایستاده و نشسته مطابق با مواد رقابت های جهانی و پارالمپیک، بر اساس جدول IPC انجام می شود و ورزشکارانی که بتوانند رکورد و رنکینگ اول و دوم جهان را بدست آورند به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

رضایی افزود: تمام مدال آوران مسابقات پاراآسیایی و دیگر رقابت ها و کلیه ورزشکاران باید در این مسابقات حضور داشته باشند چرا که فرصت دیگری برای رکوردگیری برای ورزشکاران غایب نخواهد بود.

وی در مورد برگزاری اردو تیم ملی عنوان کرد: در حال حاضر ورزشکاران به صورت غیرمتمرکز در حال تمرین هستند و پس از مشخص شدن رکوردها، ملی پوشان در شهرهای مختلف زیر نظر مربیان به صورت غیرمتمرکز تمرینات خود را ادامه می دهند تا برای مسابقات جهانی و پارالمپیک آماده شود و اردو متمرکز در زمان نزدیک به اعزام برگزار خواهد شد.

رضایی گفت: با توجه به اهمیتی که مسابقات قهرمانی کشور دارد نماینده کمیته ملی پارالمپیک و نماینده فنی فدراسیون در محل مسابقات حضور دارند تا رکوردها به دقت برسی و ثبت شود.

رئیس انجمن دو و میدانی بیان کرد: هیئت های استان ها می توانند ۲ ورزشکار آقا و یک ورزشکار خانم ID را می توانند برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور در لیست تیم خود قرار دهند.

گفتنی است مسابقات جهانی پارا دو و میدانی ۲۰۱۹ به میزبانی کشور امارات در شهر دبی آبان ماه امسال برگزار می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *