پویش ورزش در خانه؛

رقابت های مجازی والیبال نشسته برگزار می شود

انجمن والیبال نشسته کشورمان برنامه پویش ورزش در خانه را برای ورزشکاران این رشته برگزار می کند.

به گزارش وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، انجمن والیبال نشسته به منظور حفظ پویایی و نشاط کلیه ورزشکاران این رشته، پویش ورزش در خانه را در دو گروه مردان و بانوان و در ۲ مرحله برگزار می کند. ورزشکارانی که تمایل به حضور در این برنامه را دارند می توانند فیلم های خود را ضمن رعایت موازین و شئونات اسلامی برای واتزاپ شماره تماس های آشوری ۰۹۱۲۴۳۵۰۳۷۸ و شاهی ۰۹۱۲۱۸۳۳۴۸۸ تا روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ارسال نمایند.

 

مرحله نخست:

پنجه بالای سر مدت اجرا ۱۰ ثانیه

پنجه هدفدار مدت اجرا ۲۵ ثانیه

ساعد در جا و هدف دار مدت اجرا ۲۵ ثانیه

نحوه اجرای مرحله اول:

*پنجه هدف دار:

۳ هدف روی دیوار مشخص می شود که هر کدام از اهداف در فاصله نیم متری از یکدیگر قرار دارند. فاصله بازیکن از دیوار یک و نیم متر است و بازیکن به شکل پوش زدن و جا به جایی اقدام به زدن پنجه روی اهداف مشخص شده روی دیوار می کند.

*ساعد درجا و هدف دار:

اهداف مشخص شده روی دیوار همانند پنجه هدف دار ( ۳ هدف با فاصله نیم متری) است و فاصله بازیکن از دیوار یک و نیم تا ۲ متر می باشد. بازیکن ابتدا ۵ ساعد کنترلی درجا زده، سپس با پوش زدن و جا به جایی بدون اینکه توپ متوقف شود به اهداف مشخص شده توپ را پرتاب می کند.

شاخصه های ارزیابی از سوی داوران:

  1. اجرای صحیح، روان و بدون خطای تکنیک
  2. هدف گیری
  3. دقت و سرعت عکس العمل
  4. استفاده از ابزار مناسب

 

توجه: آیتم ها بایستی در زمان های مشخص شده صورت گیرد و درصورتی که زمان فیلم، بیشتر از زمان اعلام شده باشد، داوری صورت نمی گیرد.( زمان زیاد انجام کار، ملاک مثبتی برای داوری نمی باشد.)

گفتنی است پس از پایان مرحله دوم و ارزیابی های صورت گرفته از سوی هیئت کارشناسی، به نفرات برتر در دو بخش مردان و بانوان جوایزی از سوی انجمن و کمیته ملی پارالمپیک اهدا خواهد شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *