سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان خبر داد:

رقابت ۷ کشور برای کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا/ کره و افغانستان رقبای اصلی ایران در مسابقات انتخابی

تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان ایران برای حضور در مسابقات انتخابی بازی های پاراآسیایی جاکارتا که اسفند ماه سال جاری در بانکوک برگزار می شود، در اردوی آمادگی بسر می برد.

آذر همایون پور، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان در حاشیه برگزاری تمرینات ملی پوشان به روابط عمومی فدراسیون گفت: اولین مرحله از تمرینات ملی پوشان کشورمان برای مسابقات انتخابی جاکارتا از روز گذشته در محل کمپ تیم های ملی و با حضور ۱۵ ملی پوش آغاز شده و به غیر از این مرحله، دو اردوی دیگر هم پیش رو داریم که سومین اردو متصل به اعزام خواهد بود.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: حضور تیم ملی بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه باعث شده تا ملی پوشان آماده تر باشند و هر چه شرایط شرکت در رویداهای بیشتری فراهم شود مسلما تیم هم به همان اندازه آماده تر خواهد بود.

وی افزود: به دلیل اینکه فرصت زیادی نداریم در پایان این اردو ریزش در نفرات صورت می گیرد و اردوی بعدی با ۱۲ ملی پوش برگزار خواهد شد که البته در نهایت ممکن است تیم با ۱۰ نفر اعزام شود و باید دید شرایط به چه صورت رقم می خورد.

همایون پور گفت: در مسابقات انتخابی جاکارتا علاوه بر ایران تیم هایی نظیر کره، تایلند، هند، افغانستان، نپال و اروگوئه اعلام آمادگی کرده اند و از این میان ۴ تیم مجوز حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا را کسب خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی بانوان تصریح کرد: در دور پیشین مسابقات پاراآسیایی اینچئون توانستیم تیم کره را شکست دهیم و تیم های دیگر برای ما جدید هستند و البته باید گفت رقبای اصلی ما کره و افغانستان هستند و امیدواریم با نتایج خوب ضمن کسب سهمیه، صدر نشین این مسابقات هم بشویم و جایگاه خودمان را در آسیا پیدا کنیم.

وی در پایان پیرامون ترکیب سنی تیم ملی اظهار داشت: در عین حال که از نیروی جوانی بهره مند هستیم، بازیکنان باتجربه هم داریم و این دو در کنار هم به ما کمک می کنند که در این مسابقات مهم عملکرد بهتری داشته باشیم. میانگین فعلی تیم ۲۴ سال است که به نسبت دوره ی قبل بازی های پاراآسیایی کمتر شده و این مساله نشان دهنده جوان گرایی و ترغیب بازیکنان جدید برای فعالیت در این رشته است.

اولین مرحله از تمرینات تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان کشورمان برای حضور در رقابت های انتخابی جاکارتا، با حضور ۱۵ ملی پوش در حال برگزاری است و آذر همایون پور، سرمربی تیم ملی و سولماز دهقان، مربی تیم ملی، بر این تمرینات نظارت دارند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *