ملی پوش پارااسکی؛

روزبه: هدفم، اجرای عملکرد موفق در پارالمپیک است/آرزو دارم پرچمدار کاروان ایران در پارالمپیک زمستانی باشم

بانوی ملی پوش تیم پارااسکی کشورمان درباره آرزوها و اهداف وررشی خود توضیحاتی را ارائه داد.

صدیقه روزبه در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: از حدود ۹ سال پیش به صورت تفریحی در ماده آلپاین، اسکی را آغاز کردم اما از زمانی که متوجه شدم اسنوبرد در پارالمپیک حضور دارد، از چهار سال پیش وارد این ماده شدم و خوشبختانه توانستم با کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۸، به عنوان نماینده کشورم در این رویداد بزرگ حاضر شوم.

 

 ملی پوش پارااسکی ادامه داد: اگر از همان ابتدا می دانستم که اسنوبرد در پارالمپیک حضور دارد، در همین ماده فعالیتم را آغاز می کردم و به طور حتم می‌توانستم مدال پارالمپیک را به دست آوردم چرا که در آن زمان تنها چهار نفر در کلاس بندی من حضور داشتند اما اکنون تعداد ورزشکاران افزایش یافته و رسیدن به مدال کار سختی است.

 *هدفم، ثبت عملکرد موفق در پارالمپیک است*

روزبه افزود: خوشبختانه در پارالمپیک ۲۰۱۸ عملکرد خوبی به عنوان نماینده ایران داشتم اما تمام هدف ورزشی ام این است که بتوانم در پارالمپیک بعدی موفقیت‌های بهتری را به دست آورم و از رسیدن به مدال و سکو پارالمپیک ناامید نیستم.

 *با کوهنوردی آمادگی جسمانی ام را حفظ می کنم* 

وی درباره زمان و نحوه تمرینات خود عنوان کرد: در ابتدای سال به کوهنوردی، تمرین های دوومیدانی و هوازی می پردازم تا آمادگی جسمانی ام حفظ شود چرا که در شش ماه دوم سال فضای پیست ها برای تمرینات اسکی مناسب است.

 *سطح کیفیت اردوها بسیار بالا بود* 

بانوی تیم پارااسکی کشورمان تصریح کرد: در زمستان سال گذشته با حمایت کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون و انجمن، دو مرحله اردوی آمادگی برگزار شد که از کیفیت و سطح بالایی برخوردار بود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، پیست ها تعطیل و اردوها لغو گردید که از این جهت، زمان تمرینی ما متاسفانه بسیار کوتاه شد و اکنون با رعایت توصیه های ستاد مبارزه کرونا، در خانه به تمرین می پردازیم.

*کمپ های بین المللی باعث شد با تمرینات تخصصی تر آشنا شوم* 

روزبه اظهار داشت: خوشبختانه با فرصتی که با حمایت انجمن، فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک ایجاد شد توانستم در کمپ تمرینی کشور امارات و کره جنوبی شرکت کنم و این فرصت مناسبی بود تا از نزدیک با تمرین تخصصی تر مربیان بین المللی آشنا شوم. البته از خانم الهه حسینی مربی خودم تشکر می کنم که با تمرینات مناسب به پیشرفتم کمک زیادی کرده است.

 *شاهد رشد پارااسکی در این سال‌ها بودیم* 

وی گفت: پارااسکی ایران در سال های گذشته تنها یک نماینده داشت که آن هم صادق کلهر همسر من بود، اما اکنون با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولان، امروز تعداد ورزشکاران این رشته به ۴۰ نفر افزایش پیدا کرده است و شاهد رشد این رشته بودیم و مطمئنم در رویداد های زمستانی آینده، کاروان ایران می تواند با کسب مدال های خوشرنگ بدرخشد.

* اسکی را پس از ازدواج آغاز کردم* 

روزبه افزود: در دوران دبیرستان والیبال و کوهنوردی را دنبال می کردم اما پس از ازدواج اسکی را آغاز کردم. در ابتدا همسرم به دلیل اینکه با آسیب‌های ورزشی این رشته آشنا بود با حضورم در مسابقات مخالفت می‌کرد اما در نهایت وقتی علاقه و موفقیت‌های ام را دید به من برای رسیدن به اهدافم کمک کرد.

 *ورزش موثرترین راه برای افزایش انگیزه است* 

وی بیان کرد: پیش از اینکه وارد دنیای حرفه‌ای ورزش شوم، پیشرفت را تنها در تحصیل و شغل می دانستم و تا مقطع فوق لیسانس درس خواندم اما بعد از اینکه اسکی را جدی تر دنبال کردم، فهمیدم ورزش می‌تواند بهترین و موثرترین راه برای افزایش انگیزه و روحیه افراد باشد به همین دلیل به تمام افراد دارای معلولیت پیشنهاد می کنم متناسب با کلاس بندی خود، به صورت حرفه‌ای یا تفریحی وارد دنیای ورزش شوند تا تغییر شرایط روحی را احساس کنند.

 *دوست دارم به عنوان مربی فعالیتم را ادامه دهم* 

روزبه اظهار کرد: اگر روزی به عنوان ورزشکار از دنیای حرفه‌ای ورزش خداحافظی کنم دوست دارم به عنوان مربی اسکی فعالیت ورزشی ام را ادامه دهم. در طول این سالها با کسب مدرک داوری درجه ۲ توانستم در رقابت افراد سالم نیز در امر قضاوت کمک کنم.

*آرزو دارم پرچمدار کاروان ایران در پارالمپیک زمستانی باشم*

وی بیان کرد: آرزو دارم پرچمدار کاروان کشورم در پارالمپیک زمستانی باشم و امیدوارم روزی این آرزو با حمایت مسئولان محقق شود.

 *ورزش جزء جدایی ناپذیر زندگی است* 

ملی پوش پارااسکی در پایان گفت: ورزش جزء جدایی ناپذیر زندگی است و خداوند به افراد دارای معلولیت، قدرت و استعدادی را می دهد که می توانند عملکرد موفقی در ورزش داشته باشند و از مسیر پر فراز و نشیب زندگی لذت ببرند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *