روز ۲۲ بهمن «حماسه حضور، عظمت ملت و تکریم سردار دل‌ها» نامگذاری شد

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ یک تفاوت چشمگیر با سال‌های گذشته دارد و آن جالی خالی یکی از پای ثابت‌های این حماسه ملی، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

حاج قاسم هر سال هر کجا که بود سعی می‌کرد خود را به راهپیمایی روز ۲۲ بهمن برساند؛ هر سال ساده، صمیمی و آرام کنار مردم قدم در مسیر راهپیمایی می‌گذاشت؛ حتی در سال‌هایی که فرماندهی محور مقاومت در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و مبارزه با گروه تکفیری- صهیونیستی داعش را عهده ‌دار بود.

امسال اما ۲۲ بهمن چهلم شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی است؛ چهل روز از نبودنش می‌گذرد در حالی که هنوز بسیاری از ما ناباورانه به تصاویرش در شهر خیره می‌شویم؛ تصاویری که نشان از قدردانی مردم از سردار دل‌ها است.

انقلاب اسلامی در آئینه حاج قاسم یعنی پای کار انقلاب و انقلابی بودن؛ جشن پیروزی انقلاب ملت ایران در ۲۲ بهمن امسال هرچند غم بزرگی بر دوش دارد اما به همان اندازه دلیل و انگیزه حضور در مراسمی که در نگاه حاج قاسم اهمیت ویژه‌ای داشت هم وجود دارد.

شهید سپهبد سلیمانی رابطه قلبی و حقیقی با رهبری انقلاب اسلامی را یکی از شئونات عاقبت به خیری می‌دانست؛ سردار سلیمانی در یکی از سخنرانی‌های خود که در یادواره شهدای مدافع حرم ایراد می‌کرد، در این خصوص گفت: برادران، رزمندگان، یادگاران جنگ؛ یکی از شئون عاقبت به خیری «نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب» است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد. در قیامت خواهیم دید، مهمترین محور محاسبه این است.

بی‌شک در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ که با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی نیز مصادف شده، همانند مراسم باشکوه تشییع پیکر این شهید سرافراز، مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور پرشور و میلیونی، هم رابطه قلبی خود با ولایت فقیه را تحکیم می‌کنند و هم پایه‌های انقلاب اسلامی را قوی ‌تر خواهند کرد تا دشمن جرئت نزدیک شدن و دست درازی به منافع ملت ایران را به خود ندهد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *